kommunerne nedenfor.
Wichmandsgade 2Z
5000 Odense CResights giver dig alle informationer om bygningen på Wichmandsgade 2Z, 5000 Odense C. Se bygningens sidste handelspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.
Bygningen er placeret på Wichmandsgade 2Z, 5000 Odense C.
Fakta om Wichmandsgade 2Z, 5000 Odense C
Bygningen er beliggende på Wichmandsgade 2Z, 5000 Odense C.
Egenskaber
Bygningens ydervægsmateriale er lavet af mursten, mens tagmaterialet består af tagpap med stor hældning. Bygningens primære anvendelse er til udhus. I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 0 kr.
Ejerinfo
Bygningen er officielt ejet af Ejendomsselskabet ATPFA II P/S, der primært beskæftiger sig med køb og salg af egen fast ejendom, mens ATPFA K/S er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer bygningen igennem ét holdingselskab. Fra den reelle ejer til bygningen er der et led. Den officielle ejer har i alt 34 ejendomme i porteføljen, som samlet set danner anlægsaktiver á 1,72 mia. kr. Firmaets primære kontaktperson er Jakob Kristensen, der også agerer som direktør. Ser man på den reelle ejer, så har ATPFA K/S i alt 231 ejendomme i porteføljen.
Hvem ejer Wichmandsgade 2Z, 5000 Odense C?
Ejendomsselskabet ATPFA II P/S ejer Wichmandsgade 2Z, 5000 Odense C.
Hvornår blev Wichmandsgade 2Z, 5000 Odense C opført?
Den primære bygning blev opført i 1994 på Wichmandsgade 2Z, 5000 Odense C.
Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.