kommunerne nedenfor.
Vestre Stationsvej 12B, mf
5000 Odense CVia Resights kan du få alle oplysninger om lejligheden på Vestre Stationsvej 12B, 2. mf, 5000 Odense C. Undersøg lejlighedens seneste handelspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.
Lejligheden ligger på Vestre Stationsvej 12B, 2. mf, 5000 Odense C. Den 6. september 2022 fandt den seneste transaktion sted, da Knoth Knudsen ApS sikrede sig lejligheden i en interessesammenfald til en værdi á 1,9 mio. kr. Lejligheden er af det offentlige vurderet til 1,73 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,02 mio. kr.
Fakta om Vestre Stationsvej 12B, 2. mf, 5000 Odense C
Ejerlejligheden er placeret på Vestre Stationsvej 12B, 2. mf, 5000 Odense C. Lejligheden fordeler sig på 3 værelser og er oplyst til et BBR-areal på 77 m², hvoraf 66 m² er tinglyst.
Egenskaber
Adressens primære bygning er bygget i 2 etager. Bygningens ydervægsmateriale er bygget af mursten, mens tagmaterialet består af betontagsten. Lejligheden benyttes hovedsageligt til helårsbeboelse. I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 1.572 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Seneste tinglyste handel er fra d. 6. september 2022, hvor værdiansættelsen var 1,9 mio. kr. i en interessesammenfald, hvor Knoth Knudsen ApS købte lejligheden af en eller flere privatperson(er). Det giver en kvadratmeterpris på 24.675 kr. Ejerlejligheden er af det offentlige vurderet til 1,73 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,02 mio. kr.
Ejerinfo
Lejligheden er officielt ejet af Knoth Knudsen ApS, der fortrinsvist beskæftiger sig med ejendomsmægleres aktiviteter, mens Martha Knoth Knudsen er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 50,000 % og ejer lejligheden igennem ét holdingselskab. Fra den reelle ejer til ejerlejligheden er der et led. Den officielle ejer besidder i alt to ejendomme i porteføljen, som samlet set udgør anlægsaktiver á 5,7 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Morten Knoth Knudsen, der også agerer som direktør. Ser man på den reelle ejer, så har Martha Knoth Knudsen i alt fire ejendomme i porteføljen.
Hvem ejer Vestre Stationsvej 12B, 2. mf, 5000 Odense C?
Knoth Knudsen ApS ejer Vestre Stationsvej 12B, 2. mf, 5000 Odense C.
Hvornår blev Vestre Stationsvej 12B, 2. mf, 5000 Odense C opført?
Den primære bygning blev opført i 1983 på Vestre Stationsvej 12B, 2. mf, 5000 Odense C.
Hvad er prisen på Vestre Stationsvej 12B, 2. mf, 5000 Odense C?
Prisen var 1,9 mio. kr., da Vestre Stationsvej 12B, 2. mf, 5000 Odense C senest blev handlet i 2022.
Hvad er Vestre Stationsvej 12B, 2. mf, 5000 Odense C vurderet til?
1,73 mio. kr. er vurdering på Vestre Stationsvej 12B, 2. mf, 5000 Odense C.
Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.