kommunerne nedenfor.
Vanløse Allé 7, th
2720 VanløseVia Resights kan du få alle oplysninger om lejligheden på Vanløse Allé 7, 1. th, 2720 Vanløse. Undersøg lejlighedens sidste salgspris, offentlige vurdering, areal, ejerinfo og meget mere.
På Vanløse Allé 7, 1. th, 2720 Vanløse ligger lejligheden. Den seneste transaktion fandt sted den 7. juli 2020, hvor Langelinie Bolig ApS erhvervede sig lejligheden i en almindelig fri handel til en værdi á 1,73 mio. kr. Lejligheden er af det offentlige vurderet til 1,75 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,02 mio. kr.
Fakta om Vanløse Allé 7, 1. th, 2720 Vanløse
Ejerlejligheden ligger på Vanløse Allé 7, 1. th, 2720 Vanløse. Lejligheden har 2 værelser og har et BBR-areal på 51 m², mens det tinglyste areal udgør 47 m².
Egenskaber
Adressens primære bygning er bygget i 3 etager. Ser man på ejerlejlighedens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er lavet af mursten, mens tagmaterialet består af tegl. Den hovedsagelige anvendelse af lejligheden er til helårsbeboelse. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 5.437 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Seneste tinglyste handel er fra d. 7. juli 2020, hvor værdiansættelsen var 1,73 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor Langelinie Bolig ApS købte lejligheden af en eller flere privatperson(er). Det giver en kvadratmeterpris på 34.019 kr. Ejerlejligheden er af det offentlige vurderet til 1,75 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,02 mio. kr.
Ejerinfo
Lejligheden er officielt ejet af Langelinie Bolig ApS, der hovedsageligt beskæftiger sig med drift af dagspa, saunaer og dampbade, mens Lise Schmidt Larsen er estimeret til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 50,000 % og ejer lejligheden igennem ét holdingselskab. Fra den reelle ejer til ejerlejligheden er der et led. Den officielle ejer har i alt 13 ejendomme i porteføljen, som samlet set udgør anlægsaktiver á 11,4 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Flemming Schmidt Larsen, der også opererer som direktør. Kigger man på den reelle ejer, så har Lise Schmidt Larsen i alt 14 ejendomme i porteføljen.
Hvem ejer Vanløse Allé 7, 1. th, 2720 Vanløse?
Langelinie Bolig ApS ejer Vanløse Allé 7, 1. th, 2720 Vanløse.
Hvornår blev Vanløse Allé 7, 1. th, 2720 Vanløse opført?
Den primære bygning blev bygget i 1937 på Vanløse Allé 7, 1. th, 2720 Vanløse.
Hvad er prisen på Vanløse Allé 7, 1. th, 2720 Vanløse?
Prisen var 1,73 mio. kr., da Vanløse Allé 7, 1. th, 2720 Vanløse senest blev handlet i 2020.
Hvad er Vanløse Allé 7, 1. th, 2720 Vanløse vurderet til?
1,75 mio. kr. er vurdering på Vanløse Allé 7, 1. th, 2720 Vanløse.
Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.