Få alle informationer om Toldbodhusevej 7, 3. 2, 5000 Odense C på Resights. Se lejlighedens sidste salgspris, ejendomsvurdering, areal, ejerinfo og meget mere.
På Toldbodhusevej 7, 3. 2, 5000 Odense C kan du finde lejligheden. Den seneste handel fandt sted den 31. januar 2020, hvor DADES Bolig ApS erhvervede sig lejligheden i en interessesammenfald til en værdi á 0 kr. Lejligheden er af det offentlige vurderet til 1,81 mio. kr., hvoraf grunden udgør 795.000 kr.
Fakta om Toldbodhusevej 7, 3. 2, 5000 Odense C
Ejerlejligheden er beliggende på Toldbodhusevej 7, 3. 2, 5000 Odense C. Lejligheden har 2 værelser og er oplyst til et BBR-areal på 58 m², hvoraf 53 m² er tinglyst.
Egenskaber
Adressens primære bygning er bygget i 7 etager. Bygningens ydervægsmateriale er konstrueret af betonelementer, mens tagmaterialet består af "andet materiale". Lejligheden benyttes primært til helårsbeboelse. I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 1.426 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Sidste tinglyste handel er fra d. 31. januar 2020, hvor værdiansættelsen af lejligheden var 0 kr. i en interessesammenfald, hvor DADES Bolig ApS købte lejligheden af DADES A/S. Det giver en kvadratmeterpris på 0 kr. Ejerlejligheden er af det offentlige vurderet til 1,81 mio. kr., hvoraf grunden udgør 795.000 kr.
Ejerinfo
Lejligheden er officielt ejet af DADES Bolig ApS, der først og fremmest beskæftiger sig med udlejning af erhvervsejendomme, mens DADES A/S er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer lejligheden igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til ejerlejligheden er der to led. Den officielle ejer har i alt 769 ejendomme i porteføljen, som samlet set danner anlægsaktiver á 3,29 mia. kr. Firmaets primære kontaktperson er Søren René Kristiansen, der også agerer som administrerende direktør. Ser man på den reelle ejer, så har DADES A/S i alt 964 ejendomme i porteføljen.
Ofte stillede spørgsmål
DADES Bolig ApS ejer Toldbodhusevej 7, 3. 2, 5000 Odense C.
Den primære bygning blev opført i 2018 på Toldbodhusevej 7, 3. 2, 5000 Odense C.
Prisen var 0 kr., da Toldbodhusevej 7, 3. 2, 5000 Odense C senest blev handlet i 2020.
1,81 mio. kr. er vurdering på Toldbodhusevej 7, 3. 2, 5000 Odense C.