Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE435145ESR461-709053

Toldbodhusevej 3, st tv

5000 Odense C
Odense Åløkkegård Hgd., Odense Jorder, 537h (Byzone) Bolig i etageejendom
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår2018

Areal

Beboelsesareal122 m²

Få alle informationer om Toldbodhusevej 3, st. tv, 5000 Odense C på Resights. Undersøg lejlighedens seneste handelspris, ejendomsvurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

Lejligheden er lokaliseret på Toldbodhusevej 3, st. tv, 5000 Odense C. Den seneste handel fandt sted den 31. januar 2020, hvor DADES Bolig ApS sikrede sig lejligheden i en interessesammenfald til en værdi á 0 kr. Lejligheden er af det offentlige vurderet til 4,07 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,82 mio. kr.

Fakta om Toldbodhusevej 3, st. tv, 5000 Odense C

Ejerlejligheden er placeret på Toldbodhusevej 3, st. tv, 5000 Odense C. Lejligheden har 3 værelser og er oplyst til et BBR-areal på 122 m², hvoraf 115 m² er tinglyst.

Egenskaber

Adressens hovedbygning er bygget i 7 etager. Bygningens ydervægsmateriale er lavet af betonelementer, mens tagmaterialet består af "andet materiale". Lejligheden anvendes hovedsageligt til helårsbeboelse. I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 3.139 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Seneste tinglyste handel er fra d. 31. januar 2020, hvor værdiansættelsen af lejligheden var 0 kr. i en interessesammenfald, hvor DADES Bolig ApS købte lejligheden af DADES A/S. Det giver en kvadratmeterpris på 0 kr. Ejerlejligheden er af det offentlige vurderet til 4,07 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,82 mio. kr.

Ejerinfo

Lejligheden er officielt ejet af DADES Bolig ApS, der hovedsageligt beskæftiger sig med udlejning af erhvervsejendomme, mens DADES A/S er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer lejligheden igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til ejerlejligheden er der to led. Den officielle ejer har i alt 769 ejendomme i porteføljen, som samlet set udgør anlægsaktiver á 3,29 mia. kr. Firmaets primære kontaktperson er Søren René Kristiansen, der også agerer som administrerende direktør. Kigger man på den reelle ejer, så har DADES A/S i alt 964 ejendomme i porteføljen.

Ofte stillede spørgsmål

DADES Bolig ApS ejer Toldbodhusevej 3, st. tv, 5000 Odense C.

Den primære bygning blev bygget i 2018 på Toldbodhusevej 3, st. tv, 5000 Odense C.

Prisen var 0 kr., da Toldbodhusevej 3, st. tv, 5000 Odense C senest blev handlet i 2020.

4,07 mio. kr. er vurdering på Toldbodhusevej 3, st. tv, 5000 Odense C.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis