Søg efter ejendom
Find en specifik ejendom via søgefunktionen, eller brug
kommunerne nedenfor.
BFE: 295824
ESR: 461702541

Store Glasvej 27,

5000 Odense C
Odense Kommune: Odense Bygrunde, 835f (Byzone)
Ejerlejlighed: Bolig i etageejendom, flerfamiliehus eller to-familiehus
Satellitbillede af ejendommen på Store Glasvej 27, , 5000 Odense C

Resights giver dig alle oplysninger om lejligheden på Store Glasvej 27, st., 5000 Odense C. Se lejlighedens seneste salgspris, ejendomsvurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

På Store Glasvej 27, st., 5000 Odense C findes lejligheden. Lejligheden er af det offentlige vurderet til 1,42 mio. kr., hvoraf grunden udgør 705.000 kr.

Fakta om Store Glasvej 27, st., 5000 Odense C

Ejerlejligheden ligger på Store Glasvej 27, st., 5000 Odense C. Lejligheden fordeler sig på 3 værelser og er oplyst til et BBR-areal på 69 m², hvoraf 58 m² er tinglyst.

Egenskaber

Adressens hovedbygning er bygget i 2 plan. Ser man på ejerlejlighedens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er lavet af mursten, mens tagmaterialet består af fibercement herunder asbest. Lejligheden anvendes primært til helårsbeboelse. I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 647 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Ejerlejligheden er af det offentlige vurderet til 1,42 mio. kr., hvoraf grunden udgør 705.000 kr.

Ejerinfo

Lejligheden er officielt ejet af JES J. PETERSEN PROPERTY INVESTMENT A/S, der fortrinsvist beskæftiger sig med køb og salg af egen fast ejendom, mens Jes Jessen Petersen er estimeret til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer lejligheden igennem ét holdingselskab. Fra den reelle ejer til ejerlejligheden er der et led. Den officielle ejer besidder i alt 21 ejendomme i porteføljen, som samlet set danner anlægsaktiver á 26 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Jes Jessen Petersen, der også opererer som direktør. Kigger man på den reelle ejer, så har Jes Jessen Petersen i alt 123 ejendomme i porteføljen.

Hvem ejer Store Glasvej 27, st., 5000 Odense C?

JES J. PETERSEN PROPERTY INVESTMENT A/S ejer Store Glasvej 27, st., 5000 Odense C.

Hvornår blev Store Glasvej 27, st., 5000 Odense C bygget?

Den primære bygning blev opført i 1900 på Store Glasvej 27, st., 5000 Odense C.

Hvad er Store Glasvej 27, st., 5000 Odense C vurderet til?

1,42 mio. kr. er vurdering på Store Glasvej 27, st., 5000 Odense C.

Ny vurdering
1.735.000 DKK
Ejendomsværdi foreløbig 2024
1.425.000 DKK
Ejendomsværdi ny 2020
Opførselsår
1900
Bebyggelsesprocent
-
Bygningsareal (0 bygninger)
0 m²
Beboelsesareal (1 enhed)
69 m²
Erhvervsareal (0 enheder)
0 m²

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis
Har du brug for flere informationer?