Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE175722ESR147-188005

Stockflethsvej 7, 1 tv

2000 Frederiksberg
Frederiksberg Frederiksberg, 6de (Byzone) Bolig i etageejendom
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1930

Areal

Beboelsesareal162 m²

Få alle oplysninger om Stockflethsvej 7, 1. tv, 2000 Frederiksberg på Resights. Se lejlighedens seneste salgspris, ejendomsvurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

Lejligheden er placeret på Stockflethsvej 7, 1. tv, 2000 Frederiksberg. Den 13. oktober 2011 fandt den seneste handel sted, da en eller flere privat(e) køber(e) sikrede sig lejligheden i en almindelig fri handel til en værdi á 3,75 mio. kr. Lejligheden er af det offentlige vurderet til 8,05 mio. kr., hvoraf grunden udgør 5,23 mio. kr.

Fakta om Stockflethsvej 7, 1. tv, 2000 Frederiksberg

Ejerlejligheden ligger på Stockflethsvej 7, 1. tv, 2000 Frederiksberg. Lejligheden fordeler sig på 5 værelser og har et BBR-areal på 162 m², mens det tinglyste areal udgør 152 m².

Egenskaber

Adressens primære bygning er bygget i 3 plan. Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af mursten, mens tagmaterialet består af tegl. Lejlighedens primære anvendelse er til helårsbeboelse. I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 8.801 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Seneste tinglyste handel er fra d. 13. oktober 2011, hvor værdiansættelsen på lejligheden var 3,75 mio. kr. i en almindelig fri handel. En eller flere privatperson(er) købte lejligheden af AKTIESELSKABET H.C. ANDERSENS BOULEVARD 39. Det giver en kvadratmeterpris på 23.148 kr. Ejerlejligheden er af det offentlige vurderet til 8,05 mio. kr., hvoraf grunden udgør 5,23 mio. kr.

Ejerinfo

Ejerlejligheden er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Stockflethsvej 7, 1. tv, 2000 Frederiksberg.

Den primære bygning blev opført i 1930 på Stockflethsvej 7, 1. tv, 2000 Frederiksberg.

Prisen var 3,75 mio. kr., da Stockflethsvej 7, 1. tv, 2000 Frederiksberg senest blev handlet i 2011.

8,05 mio. kr. er vurdering på Stockflethsvej 7, 1. tv, 2000 Frederiksberg.

Prøv gratis

Prøv gratis