Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE180211ESR147-164912

Stockflethsvej 39, 5

2000 Frederiksberg
Frederiksberg Frederiksberg, 5sl (Byzone) Bolig i etageejendom
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1934

Areal

Beboelsesareal75 m²

Få alle informationer om Stockflethsvej 39, 5., 2000 Frederiksberg på Resights. Se lejlighedens seneste handelspris, ejendomsvurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

Lejligheden ligger på Stockflethsvej 39, 5., 2000 Frederiksberg. Den 9. juni 1997 fandt den seneste handel sted, da en eller flere privat(e) køber(e) erhvervede sig lejligheden i en almindelig fri handel til en værdi á 654.000 kr. Lejligheden er af det offentlige vurderet til 3,14 mio. kr., hvoraf grunden udgør 2 mio. kr.

Fakta om Stockflethsvej 39, 5., 2000 Frederiksberg

Ejerlejligheden er beliggende på Stockflethsvej 39, 5., 2000 Frederiksberg. Lejligheden fordeler sig på 3 værelser og har et BBR-areal på 75 m², mens det tinglyste areal udgør 69 m².

Egenskaber

Adressens primære bygning er bygget i 5 plan. I forhold til ejerlejlighedens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er lavet af mursten, mens tagmaterialet består af tegl. Den hovedsagelige benyttelse af lejligheden er til helårsbeboelse. I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 4.294 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Prisen var 654.000 kr. ved seneste tinglyste transaktion d. 9. juni 1997. Det giver en kvadratmeterpris på 8.720 kr. Ejerlejligheden er af det offentlige vurderet til 3,14 mio. kr., hvoraf grunden udgør 2 mio. kr.

Ejerinfo

Ejerlejligheden er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Stockflethsvej 39, 5., 2000 Frederiksberg.

Den primære bygning blev opført i 1934 på Stockflethsvej 39, 5., 2000 Frederiksberg.

Prisen var 654.000 kr., da Stockflethsvej 39, 5., 2000 Frederiksberg senest blev handlet i 1997.

3,14 mio. kr. er vurdering på Stockflethsvej 39, 5., 2000 Frederiksberg.

Prøv gratis

Prøv gratis