kommunerne nedenfor.
Sprogøvej 15, th
2000 FrederiksbergResights giver dig alle oplysninger om lejligheden på Sprogøvej 15, st. th, 2000 Frederiksberg. Se lejlighedens sidste handelspris, ejendomsvurdering, areal, ejerinfo og meget mere.
Lejligheden er placeret på Sprogøvej 15, st. th, 2000 Frederiksberg. Den seneste handel fandt sted den 23. august 2019, hvor en eller flere privat(e) køber(e) sikrede sig lejligheden i en almindelig fri handel til en værdi á 4,05 mio. kr. Lejligheden er af det offentlige vurderet til 2,1 mio. kr., hvoraf grunden udgør 435.100 kr.
Fakta om Sprogøvej 15, st. th, 2000 Frederiksberg
Ejerlejligheden ligger på Sprogøvej 15, st. th, 2000 Frederiksberg. Lejligheden har 3 værelser og har et BBR-areal på 95 m², mens det tinglyste areal udgør 88 m².
Egenskaber
Adressens primære bygning er bygget i 5 plan. Kigger man på ejerlejlighedens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er bygget af fibercement herunder asbest, mens tagmaterialet består af tagpap med lille hældning. Den hovedsagelige anvendelse af lejligheden er til helårsbeboelse. I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 9.957 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Sidste tinglyste handel er fra d. 23. august 2019, hvor værdiansættelsen på ejerlejligheden var 4,05 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor både køber(e) og sælger(e) var en eller flere privatperson(er). Det giver en indikativ kvadratmeterpris på 42.631 kr. Ejerlejligheden er af det offentlige vurderet til 2,1 mio. kr., hvoraf grunden udgør 435.100 kr.
Ejerinfo
Ejerlejligheden er ejet af en privat person eller interessentskab.
Hvem ejer Sprogøvej 15, st. th, 2000 Frederiksberg?
En eller flere privat(e) ejer Sprogøvej 15, st. th, 2000 Frederiksberg.
Hvornår blev Sprogøvej 15, st. th, 2000 Frederiksberg opført?
Den primære bygning blev bygget i 1982 på Sprogøvej 15, st. th, 2000 Frederiksberg.
Hvad er prisen på Sprogøvej 15, st. th, 2000 Frederiksberg?
Prisen var 4,05 mio. kr., da Sprogøvej 15, st. th, 2000 Frederiksberg senest blev handlet i 2019.
Hvad er Sprogøvej 15, st. th, 2000 Frederiksberg vurderet til?
2,1 mio. kr. er vurdering på Sprogøvej 15, st. th, 2000 Frederiksberg.
Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.