Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE176568ESR147-230311

Søndre Fasanvej 87E, st 1

2000 Frederiksberg
Frederiksberg Frederiksberg, 1bt (Byzone) Bolig i etageejendom
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1991

Areal

Beboelsesareal86 m²

Via Resights kan du få alle informationer om lejligheden på Søndre Fasanvej 87E, st. 1, 2000 Frederiksberg. Undersøg lejlighedens sidste salgspris, ejendomsvurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

Lejligheden er lokaliseret på Søndre Fasanvej 87E, st. 1, 2000 Frederiksberg. Den 19. juni 2021 fandt den seneste handel sted, da en eller flere privat(e) køber(e) erhvervede sig lejligheden i en almindelig fri handel til en værdi á 3,99 mio. kr. Lejligheden er af det offentlige vurderet til 3 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,83 mio. kr.

Fakta om Søndre Fasanvej 87E, st. 1, 2000 Frederiksberg

Ejerlejligheden ligger på Søndre Fasanvej 87E, st. 1, 2000 Frederiksberg. Lejligheden fordeler sig på 3 værelser og er oplyst til et BBR-areal på 86 m², hvoraf 78 m² er tinglyst.

Egenskaber

Adressens hovedbygning er bygget i 5 etager. I forhold til ejerlejlighedens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er konstrueret af mursten, mens tagmaterialet består af fibercement herunder asbest. Den primære benyttelse af lejligheden er til helårsbeboelse. I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 10.056 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Seneste tinglyste handel er fra d. 19. juni 2021, hvor værdiansættelsen på ejerlejligheden var 3,99 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor både køber(e) og sælger(e) var en eller flere privatperson(er). Det giver en indikativ kvadratmeterpris på 46.488 kr. Ejerlejligheden er af det offentlige vurderet til 3 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,83 mio. kr.

Ejerinfo

Ejerlejligheden er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Søndre Fasanvej 87E, st. 1, 2000 Frederiksberg.

Den primære bygning blev bygget i 1991 på Søndre Fasanvej 87E, st. 1, 2000 Frederiksberg.

Prisen var 3,99 mio. kr., da Søndre Fasanvej 87E, st. 1, 2000 Frederiksberg senest blev handlet i 2021.

3 mio. kr. er vurdering på Søndre Fasanvej 87E, st. 1, 2000 Frederiksberg.

Prøv gratis

Prøv gratis