Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE176544ESR147-230079

Søndre Fasanvej 87D, st 1

2000 Frederiksberg
Frederiksberg Frederiksberg, 1bt (Byzone) Bolig i etageejendom
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1991

Areal

Beboelsesareal86 m²

Gennem Resights kan du få alle informationer om lejligheden på Søndre Fasanvej 87D, st. 1, 2000 Frederiksberg. Undersøg lejlighedens sidste salgspris, ejendomsvurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

Lejligheden ligger på Søndre Fasanvej 87D, st. 1, 2000 Frederiksberg. Den sidste handel fandt sted den 19. september 2023, hvor en eller flere privat(e) køber(e) erhvervede sig lejligheden i en almindelig fri handel til en værdi á 3,8 mio. kr. Lejligheden er af det offentlige vurderet til 3,01 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,84 mio. kr.

Fakta om Søndre Fasanvej 87D, st. 1, 2000 Frederiksberg

Ejerlejligheden er placeret på Søndre Fasanvej 87D, st. 1, 2000 Frederiksberg. Lejligheden har 3 værelser og har et BBR-areal på 86 m², hvoraf 78 m² er tinglyst.

Egenskaber

Adressens hovedbygning er bygget i 5 etager. Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af mursten, mens tagmaterialet består af fibercement herunder asbest. Den primære benyttelse af lejligheden er til helårsbeboelse. I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 10.056 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Seneste tinglyste handel er fra d. 19. september 2023, hvor værdiansættelsen på ejerlejligheden var 3,8 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor både køber(e) og sælger(e) var en eller flere privatperson(er). Det giver en indikativ kvadratmeterpris på 44.186 kr. Ejerlejligheden er af det offentlige vurderet til 3,01 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,84 mio. kr.

Ejerinfo

Ejerlejligheden er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Søndre Fasanvej 87D, st. 1, 2000 Frederiksberg.

Den primære bygning blev opført i 1991 på Søndre Fasanvej 87D, st. 1, 2000 Frederiksberg.

Prisen var 3,8 mio. kr., da Søndre Fasanvej 87D, st. 1, 2000 Frederiksberg senest blev handlet i 2023.

3,01 mio. kr. er vurdering på Søndre Fasanvej 87D, st. 1, 2000 Frederiksberg.

Prøv gratis

Prøv gratis