Få alle informationer om Søndre Fasanvej 87C, 1. 4, 2000 Frederiksberg på Resights. Undersøg lejlighedens seneste salgspris, ejendomsvurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.
Lejligheden er lokaliseret på Søndre Fasanvej 87C, 1. 4, 2000 Frederiksberg. Den 19. februar 2026 fandt den seneste handel sted, da en eller flere privat(e) køber(e) erhvervede sig lejligheden i en almindelig fri handel til en værdi á 5,55 mio. kr. Lejligheden er af det offentlige vurderet til 3,11 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,91 mio. kr.
Fakta om Søndre Fasanvej 87C, 1. 4, 2000 Frederiksberg
Ejerlejligheden er beliggende på Søndre Fasanvej 87C, 1. 4, 2000 Frederiksberg. Lejligheden har 3 værelser og har et BBR-areal på 87 m², hvoraf 79 m² er tinglyst.
Egenskaber
Adressens primære bygning er bygget i 5 plan. Bygningens ydervægsmateriale er lavet af mursten, mens tagmaterialet består af fibercement herunder asbest. Den hovedsagelige anvendelse af lejligheden er til helårsbeboelse. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 10.182 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Seneste tinglyste handel er fra d. 19. februar 2026, hvor værdiansættelsen på lejligheden var 5,55 mio. kr. i en almindelig fri handel. En eller flere privatperson(er) købte lejligheden af Nora Properties P/S. Det giver en kvadratmeterpris på 63.793 kr. Ejerlejligheden er af det offentlige vurderet til 3,11 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,91 mio. kr.
Ejerinfo
Ejerlejligheden er ejet af en privat person eller interessentskab.
Ofte stillede spørgsmål
En eller flere privat(e) ejer Søndre Fasanvej 87C, 1. 4, 2000 Frederiksberg.
Den primære bygning blev opført i 1991 på Søndre Fasanvej 87C, 1. 4, 2000 Frederiksberg.
Prisen var 5,55 mio. kr., da Søndre Fasanvej 87C, 1. 4, 2000 Frederiksberg senest blev handlet i 2026.
3,11 mio. kr. er vurdering på Søndre Fasanvej 87C, 1. 4, 2000 Frederiksberg.