kommunerne nedenfor.
Skov Allé 15,
7100 VejleFå alle oplysninger om Skov Allé 15, 1., 7100 Vejle på Resights. Se lejlighedens seneste salgspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.
På Skov Allé 15, 1., 7100 Vejle finder du lejligheden. Lejligheden er af det offentlige vurderet til 1,98 mio. kr., hvoraf grunden udgør 804.000 kr.
Fakta om Skov Allé 15, 1., 7100 Vejle
Ejerlejligheden ligger på Skov Allé 15, 1., 7100 Vejle. Lejligheden har 3 værelser og har et BBR-areal på 105 m², mens det tinglyste areal udgør 104 m².
Egenskaber
Adressens hovedbygning er bygget i 3 etager. I forhold til ejerlejlighedens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er konstrueret af mursten, mens tagmaterialet består af tagpap med stor hældning. Den hovedsagelige benyttelse af lejligheden er til helårsbeboelse. I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 3.386 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Ejerlejligheden er af det offentlige vurderet til 1,98 mio. kr., hvoraf grunden udgør 804.000 kr.
Ejerinfo
Lejligheden er officielt ejet af EJENDOMSSELSKABET BERTEL NIELSEN A/S, der hovedsageligt beskæftiger sig med administration af fast ejendom på kontraktbasis, mens Bach Gruppen Holding A/S er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel i intervallet 50,000 %-57,000 % og ejer lejligheden igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til ejerlejligheden er der tre led. Den officielle ejer besidder i alt 60 ejendomme i porteføljen, som samlet set danner anlægsaktiver á 629 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Bertel Dybdal Nielsen, der også fungerer som direktør. Ser man på den reelle ejer, så har Bach Gruppen Holding A/S i alt 1.005 ejendomme i porteføljen.
Hvem ejer Skov Allé 15, 1., 7100 Vejle?
EJENDOMSSELSKABET BERTEL NIELSEN A/S ejer Skov Allé 15, 1., 7100 Vejle.
Hvornår blev Skov Allé 15, 1., 7100 Vejle opført?
Den primære bygning blev opført i 2003 på Skov Allé 15, 1., 7100 Vejle.
Hvad er Skov Allé 15, 1., 7100 Vejle vurderet til?
1,98 mio. kr. er vurdering på Skov Allé 15, 1., 7100 Vejle.
Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.