kommunerne nedenfor.
Skibsbyggerstræde 8, tv
5000 Odense CGennem Resights kan du få alle informationer om lejligheden på Skibsbyggerstræde 8, 2. tv, 5000 Odense C. Undersøg lejlighedens seneste salgspris, ejendomsvurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.
Lejligheden ligger på Skibsbyggerstræde 8, 2. tv, 5000 Odense C.
Fakta om Skibsbyggerstræde 8, 2. tv, 5000 Odense C
Ejerlejligheden ligger på Skibsbyggerstræde 8, 2. tv, 5000 Odense C. Lejligheden har 3 værelser og har et BBR-areal på 73 m², hvoraf 59 m² er tinglyst.
Egenskaber
Adressens primære bygning er bygget i 6 plan. Ser man på ejerlejlighedens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er bygget af mursten, mens tagmaterialet består af tagpap med lille hældning. Den primære benyttelse af lejligheden er til helårsbeboelse.
Ejerinfo
Lejligheden er officielt ejet af P/S PKAE Ejendom, der hovedsageligt beskæftiger sig med køb og salg af egen fast ejendom, mens A. ENGGAARD HOLDING A/S er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel i intervallet 50,000 %-60,000 % og ejer lejligheden igennem ét holdingselskab. Den officielle ejer har i alt 3.016 ejendomme i porteføljen, som samlet set udgør anlægsaktiver á 6,2 mia. kr. Firmaets primære kontaktperson er Lars Asger Enggaard, der også opererer som direktør. Ser man på den reelle ejer, så har A. ENGGAARD HOLDING A/S i alt 3.580 ejendomme i porteføljen.
Hvem ejer Skibsbyggerstræde 8, 2. tv, 5000 Odense C?
P/S PKAE Ejendom ejer Skibsbyggerstræde 8, 2. tv, 5000 Odense C.
Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.