Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE176997ESR147-227868

Seedorffs Vænge 6, 3 th

2000 Frederiksberg
Frederiksberg Frederiksberg, 4q (Byzone) Bolig i etageejendom
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1988

Areal

Beboelsesareal69 m²

Ved hjælp af Resights kan du få alle informationer om lejligheden på Seedorffs Vænge 6, 3. th, 2000 Frederiksberg. Undersøg lejlighedens seneste handelspris, ejendomsvurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

På Seedorffs Vænge 6, 3. th, 2000 Frederiksberg finder du lejligheden. Den 10. oktober 2025 fandt den seneste handel sted, da Kolon Invest ApS erhvervede sig lejligheden i en almindelig fri handel til en værdi á 4,7 mio. kr. Lejligheden er af det offentlige vurderet til 3,1 mio. kr., hvoraf grunden udgør 2,11 mio. kr.

Fakta om Seedorffs Vænge 6, 3. th, 2000 Frederiksberg

Ejerlejligheden er placeret på Seedorffs Vænge 6, 3. th, 2000 Frederiksberg. Lejligheden fordeler sig på 3 værelser og har et BBR-areal på 69 m², hvoraf 60 m² er tinglyst.

Egenskaber

Adressens primære bygning er bygget i 4 plan. Ser man på ejerlejlighedens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er lavet af betonelementer, mens tagmaterialet består af betontagsten. Lejlighedens primære anvendelse er til helårsbeboelse. I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 6.163 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Seneste tinglyste handel er fra d. 10. oktober 2025, hvor værdiansættelsen var 4,7 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor Kolon Invest ApS købte lejligheden af en eller flere privatperson(er). Det giver en kvadratmeterpris på 68.115 kr. Ejerlejligheden er af det offentlige vurderet til 3,1 mio. kr., hvoraf grunden udgør 2,11 mio. kr.

Ejerinfo

Lejligheden er officielt ejet af Kolon Invest ApS, der først og fremmest beskæftiger sig med udlejning af erhvervsejendomme, mens Frits Jensen er estimeret til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 51,000 % og ejer lejligheden igennem ét holdingselskab. Fra den reelle ejer til ejerlejligheden er der et led. Den officielle ejer har i alt fem ejendomme i porteføljen, som samlet set udgør anlægsaktiver á 9,08 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Frits Jensen, der også opererer som direktør. Ser man på den reelle ejer, så har Frits Jensen i alt otte ejendomme i porteføljen.

Ofte stillede spørgsmål

Kolon Invest ApS ejer Seedorffs Vænge 6, 3. th, 2000 Frederiksberg.

Den primære bygning blev bygget i 1988 på Seedorffs Vænge 6, 3. th, 2000 Frederiksberg.

Prisen var 4,7 mio. kr., da Seedorffs Vænge 6, 3. th, 2000 Frederiksberg senest blev handlet i 2025.

3,1 mio. kr. er vurdering på Seedorffs Vænge 6, 3. th, 2000 Frederiksberg.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis