Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE302178ESR461-707435

Sdr. Boulevard 204, st e

5000 Odense C
Odense Vestermarken, Odense Jorder, 30s (Byzone) Bolig i etageejendom
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1985

Areal

Beboelsesareal66 m²

Via Resights kan du få alle informationer om lejligheden på Sdr. Boulevard 204, st. e, 5000 Odense C. Undersøg lejlighedens seneste salgspris, offentlige vurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

Lejligheden er placeret på Sdr. Boulevard 204, st. e, 5000 Odense C. Lejligheden er af det offentlige vurderet til 1,35 mio. kr., hvoraf grunden udgør 736.000 kr.

Fakta om Sdr. Boulevard 204, st. e, 5000 Odense C

Ejerlejligheden er placeret på Sdr. Boulevard 204, st. e, 5000 Odense C. Lejligheden har 2 værelser og har et BBR-areal på 66 m², mens det tinglyste areal udgør 57 m².

Egenskaber

Adressens primære bygning er bygget i 4 etager. Bygningens ydervægsmateriale er lavet af mursten, mens tagmaterialet består af tegl. Den primære anvendelse af lejligheden er til helårsbeboelse. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 1.680 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Ejerlejligheden er af det offentlige vurderet til 1,35 mio. kr., hvoraf grunden udgør 736.000 kr.

Ejerinfo

Lejligheden er officielt ejet af EJENDOMSSELSKABET JAGTVEJ 42 ODENSE ApS, der først og fremmest beskæftiger sig med udlejning af erhvervsejendomme, mens H.P.P. HOLDING A/S er estimeret til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel i intervallet 67,000 %-85,000 % og ejer lejligheden igennem ét holdingselskab. Den officielle ejer har i alt 190 ejendomme i porteføljen, som samlet set danner anlægsaktiver á 604 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Hans Peter Poulsen, der også fungerer som direktør. Kigger man på den reelle ejer, så har H.P.P. HOLDING A/S i alt 269 ejendomme i porteføljen.

Ofte stillede spørgsmål

EJENDOMSSELSKABET JAGTVEJ 42 ODENSE ApS ejer Sdr. Boulevard 204, st. e, 5000 Odense C.

Den primære bygning blev opført i 1985 på Sdr. Boulevard 204, st. e, 5000 Odense C.

1,35 mio. kr. er vurdering på Sdr. Boulevard 204, st. e, 5000 Odense C.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis