Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE728196ESR461-341748

Sandhusvej 74

5000 Odense C
Odense Marienlund Hgd., Odense Jorder, 21e (Byzone) Restaurant/café
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår2014

Areal

Bygningsareal240 m²
Erhvervsareal240 m²

Få alle informationer om Sandhusvej 74, 5000 Odense C på Resights. Se ejendommens sidste salgspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

På Sandhusvej 74, 5000 Odense C finder du ejendommen. Den 1. september 2012 fandt den seneste handel sted, da AV ENTREPRISE ApS sikrede sig ejendommen i en almindelig fri handel til en værdi á 2,8 mio. kr. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 770.000 kr.

Fakta om Sandhusvej 74, 5000 Odense C

Industriejendommen er placeret på Sandhusvej 74, 5000 Odense C og består af to bygninger på 240 m² fordelt på et erhvervsenhed.

Egenskaber

Ejendommen er bygget i ét plan. Bygningens ydervægsmateriale er bygget af træ, mens tagmaterialet består af tagpap med stor hældning. Den hovedsagelige benyttelse af ejendommen er til servicevirksomhed og/eller hotel. I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 0 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Seneste tinglyste handel er fra d. 1. september 2012, hvor værdiansættelsen var 2,8 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor AV ENTREPRISE ApS købte ejendommen af en eller flere privatperson(er). Det giver en kvadratmeterpris på 11.666 kr. Industriejendommen er af det offentlige vurderet til 770.000 kr.

Ejerinfo

Ejendommen er officielt ejet af AV ENTREPRISE ApS, der primært beskæftiger sig med udlejning af erhvervsejendomme, mens Anna Lise Vindeløv er estimeret til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer ejendommen igennem ét holdingselskab. Fra den reelle ejer til industriejendommen er der et led. Den officielle ejer besidder i alt 12 ejendomme i porteføljen, som samlet set udgør anlægsaktiver á 5,62 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Kristian Vindeløv, der også opererer som direktør. Kigger man på den reelle ejer, så har Anna Lise Vindeløv i alt 18 ejendomme i porteføljen.

Ofte stillede spørgsmål

AV ENTREPRISE ApS ejer Sandhusvej 74, 5000 Odense C.

Den primære bygning blev opført i 2014 på Sandhusvej 74, 5000 Odense C.

Prisen var 2,8 mio. kr., da Sandhusvej 74, 5000 Odense C senest blev handlet i 2012.

770.000 kr. er vurdering på Sandhusvej 74, 5000 Odense C.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis