Søg efter ejendom
Find en specifik ejendom via søgefunktionen, eller brug
kommunerne nedenfor.
BFE: 100843601

Ribevej 79

6500 Vojens
Gabøl, Nustrup, 16 (Landzone)
Bygning på fremmed grund: Lade til foder, afgrøder mv.
Satellitbillede af ejendommen på Ribevej 79, 6500 Vojens

Få alle oplysninger om Ribevej 79, Gabøl, 6500 Vojens på Resights. Undersøg ejendommens seneste salgspris, offentlige vurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

På Ribevej 79, Gabøl, 6500 Vojens finder du ejendommen. Den 1. juli 2025 fandt den seneste transaktion sted, da Clausen Agro P/S sikrede sig ejendommen via "anden overdragelse" til en værdi á 4,37 mio. kr.

Fakta om Ribevej 79, Gabøl, 6500 Vojens

Industriejendommen er beliggende på Ribevej 79, Gabøl, 6500 Vojens og består af én bygning på 550 m² fordelt på én erhvervsenhed.

Egenskaber

Ejendommen er bygget i ét plan. Bygningens ydervægsmateriale er bygget af metal, mens tagmaterialet består af fibercement uden asbest. Den hovedsagelige anvendelse af ejendommen er til landbrug.

Salgs- og vurderingsdata

Seneste tinglyste handel er fra d. 1. juli 2025, hvor værdiansættelsen af ejendommen var 4,37 mio. kr. via "anden overdragelse", hvor Clausen Agro P/S var køber og en eller flere privatperson(er) sælger(e).

Ejerinfo

Ejendommen er officielt ejet af Clausen Agro P/S, der hovedsageligt beskæftiger sig med avl af malkekvæg, mens Mads Jessen Clausen er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 33,000 % og ejer ejendommen igennem ét holdingselskab. Fra den reelle ejer til industriejendommen er der et led. Den officielle ejer har i alt 23 ejendomme i porteføljen, som samlet set danner anlægsaktiver á 230 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Mads Jessen Clausen, der også opererer som direktør. Kigger man på den reelle ejer, så har Mads Jessen Clausen i alt 29 ejendomme i porteføljen.

Hvem ejer Ribevej 79, Gabøl, 6500 Vojens?

Clausen Agro P/S ejer Ribevej 79, Gabøl, 6500 Vojens.

Hvornår blev Ribevej 79, Gabøl, 6500 Vojens opført?

Den primære bygning blev bygget i 2024 på Ribevej 79, Gabøl, 6500 Vojens.

Hvad er Ribevej 79, Gabøl, 6500 Vojens værd?

Prisen var 4,37 mio. kr., da Ribevej 79, Gabøl, 6500 Vojens senest blev handlet i 2025.

Opførselsår
2024
Bebyggelsesprocent
-
Bygningsareal (1 bygning)
550 m²
Beboelsesareal (0 enheder)
0 m²
Erhvervsareal (1 enhed)
550 m²

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis
Har du brug for flere informationer?