Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE728198ESR461-344755

Remisen 2T

5000 Odense C
Odense Vestermarken, Odense Jorder, 1afu (Byzone) Forsyning- og energidistribution
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1961

Areal

Bygningsareal8 m²
Erhvervsareal8 m²

Gennem Resights kan du få alle oplysninger om ejendommen på Remisen 2T, 5000 Odense C. Se ejendommens seneste salgspris, offentlige vurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

Ejendommen er placeret på Remisen 2T, 5000 Odense C.

Fakta om Remisen 2T, 5000 Odense C

Industriejendommen er beliggende på Remisen 2T, 5000 Odense C og består af én bygning på otte m² udgjort af én erhvervsenhed.

Egenskaber

Ejendommen er bygget i ét plan. Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af "andet materiale" mens tagmaterialet består af tagpap med lille hældning. Den primære anvendelse af ejendommen er til energi og forsyning. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 0 kr.

Ejerinfo

Ejendommen er officielt ejet af VORES ELNET A/S, der fortrinsvist beskæftiger sig med distribution af elektricitet, mens ENERGI FYN A.M.B.A. er estimeret til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer ejendommen igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til industriejendommen er der to led. Den officielle ejer besidder i alt 343 ejendomme i porteføljen, som samlet set udgør anlægsaktiver á 2,84 mia. kr. Firmaets primære kontaktperson er Mikael Bjerregaard Sivertsen, der også fungerer som direktør. Kigger man på den reelle ejer, så har ENERGI FYN A.M.B.A. i alt 502 ejendomme i porteføljen.

Ofte stillede spørgsmål

VORES ELNET A/S ejer Remisen 2T, 5000 Odense C.

Den primære bygning blev opført i 1961 på Remisen 2T, 5000 Odense C.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis