Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE183174ESR147-257940

Porcelænshaven 5F, 2 th

2000 Frederiksberg
Frederiksberg Frederiksberg, 26fg (Byzone) Bolig i etageejendom
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår2006

Areal

Beboelsesareal101 m²

Få alle informationer om Porcelænshaven 5F, 2. th, 2000 Frederiksberg på Resights. Se lejlighedens sidste handelspris, ejendomsvurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

På Porcelænshaven 5F, 2. th, 2000 Frederiksberg findes lejligheden. Den sidste transaktion fandt sted den 23. maj 2017, hvor en eller flere privat(e) køber(e) erhvervede sig lejligheden i en almindelig fri handel til en værdi á 5,95 mio. kr. Lejligheden er af det offentlige vurderet til 6,16 mio. kr., hvoraf grunden udgør 3,27 mio. kr.

Fakta om Porcelænshaven 5F, 2. th, 2000 Frederiksberg

Ejerlejligheden er beliggende på Porcelænshaven 5F, 2. th, 2000 Frederiksberg. Lejligheden har 3 værelser og har et BBR-areal på 101 m², hvoraf 93 m² er tinglyst.

Egenskaber

Adressens hovedbygning er bygget i 5 plan. Bygningens ydervægsmateriale er lavet af mursten, mens tagmaterialet består af metal. Lejlighedens hovedsagelige benyttelse er til helårsbeboelse. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 10.358 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Seneste tinglyste handel er fra d. 23. maj 2017, hvor værdiansættelsen på ejerlejligheden var 5,95 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor både køber(e) og sælger(e) var en eller flere privatperson(er). Det giver en indikativ kvadratmeterpris på 58.910 kr. Ejerlejligheden er af det offentlige vurderet til 6,16 mio. kr., hvoraf grunden udgør 3,27 mio. kr.

Ejerinfo

Ejerlejligheden er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Porcelænshaven 5F, 2. th, 2000 Frederiksberg.

Den primære bygning blev bygget i 2006 på Porcelænshaven 5F, 2. th, 2000 Frederiksberg.

Prisen var 5,95 mio. kr., da Porcelænshaven 5F, 2. th, 2000 Frederiksberg senest blev handlet i 2017.

6,16 mio. kr. er vurdering på Porcelænshaven 5F, 2. th, 2000 Frederiksberg.

Prøv gratis

Prøv gratis