Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE183149ESR147-257891

Porcelænshaven 5A, st th

2000 Frederiksberg
Frederiksberg Frederiksberg, 26fg (Byzone) Bolig i etageejendom
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår2006

Areal

Beboelsesareal99 m²

Få alle informationer om Porcelænshaven 5A, st. th, 2000 Frederiksberg på Resights. Undersøg lejlighedens seneste salgspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

På Porcelænshaven 5A, st. th, 2000 Frederiksberg kan du finde lejligheden. Den 1. november 2010 fandt den seneste handel sted, da en eller flere privat(e) køber(e) sikrede sig lejligheden i en almindelig fri handel til en værdi á 4,3 mio. kr. Lejligheden er af det offentlige vurderet til 5,68 mio. kr., hvoraf grunden udgør 3,44 mio. kr.

Fakta om Porcelænshaven 5A, st. th, 2000 Frederiksberg

Ejerlejligheden ligger på Porcelænshaven 5A, st. th, 2000 Frederiksberg. Lejligheden har 3 værelser og har et BBR-areal på 99 m², mens det tinglyste areal udgør 89 m².

Egenskaber

Adressens hovedbygning er bygget i 5 plan. I forhold til ejerlejlighedens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er lavet af mursten, mens tagmaterialet består af metal. Den primære anvendelse af lejligheden er til helårsbeboelse. I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 9.912 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Seneste tinglyste handel er fra d. 1. november 2010, hvor værdiansættelsen på ejerlejligheden var 4,3 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor både køber(e) og sælger(e) var en eller flere privatperson(er). Det giver en indikativ kvadratmeterpris på 43.434 kr. Ejerlejligheden er af det offentlige vurderet til 5,68 mio. kr., hvoraf grunden udgør 3,44 mio. kr.

Ejerinfo

Ejerlejligheden er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Porcelænshaven 5A, st. th, 2000 Frederiksberg.

Den primære bygning blev bygget i 2006 på Porcelænshaven 5A, st. th, 2000 Frederiksberg.

Prisen var 4,3 mio. kr., da Porcelænshaven 5A, st. th, 2000 Frederiksberg senest blev handlet i 2010.

5,68 mio. kr. er vurdering på Porcelænshaven 5A, st. th, 2000 Frederiksberg.

Prøv gratis

Prøv gratis