Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE183128ESR147-257898

Porcelænshaven 5A, 3 tv

2000 Frederiksberg
Frederiksberg Frederiksberg, 26fg (Byzone) Bolig i etageejendom
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår2006

Areal

Beboelsesareal129 m²

Resights giver dig alle informationer om lejligheden på Porcelænshaven 5A, 3. tv, 2000 Frederiksberg. Undersøg lejlighedens seneste handelspris, ejendomsvurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

På Porcelænshaven 5A, 3. tv, 2000 Frederiksberg ligger lejligheden. Den sidste transaktion fandt sted den 3. januar 2023, hvor en eller flere privat(e) køber(e) sikrede sig lejligheden i en almindelig fri handel til en værdi á 10,3 mio. kr. Lejligheden er af det offentlige vurderet til 7,97 mio. kr., hvoraf grunden udgør 4,69 mio. kr.

Fakta om Porcelænshaven 5A, 3. tv, 2000 Frederiksberg

Ejerlejligheden er beliggende på Porcelænshaven 5A, 3. tv, 2000 Frederiksberg. Lejligheden fordeler sig på 3 værelser og har et BBR-areal på 129 m², hvoraf 119 m² er tinglyst.

Egenskaber

Adressens primære bygning er bygget i 5 plan. Bygningens ydervægsmateriale er bygget af mursten, mens tagmaterialet består af metal. Den primære anvendelse af lejligheden er til helårsbeboelse. I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 13.254 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Seneste tinglyste handel er fra d. 3. januar 2023, hvor værdiansættelsen på ejerlejligheden var 10,3 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor både køber(e) og sælger(e) var en eller flere privatperson(er). Det giver en indikativ kvadratmeterpris på 79.844 kr. Ejerlejligheden er af det offentlige vurderet til 7,97 mio. kr., hvoraf grunden udgør 4,69 mio. kr.

Ejerinfo

Ejerlejligheden er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Porcelænshaven 5A, 3. tv, 2000 Frederiksberg.

Den primære bygning blev opført i 2006 på Porcelænshaven 5A, 3. tv, 2000 Frederiksberg.

Prisen var 10,3 mio. kr., da Porcelænshaven 5A, 3. tv, 2000 Frederiksberg senest blev handlet i 2023.

7,97 mio. kr. er vurdering på Porcelænshaven 5A, 3. tv, 2000 Frederiksberg.

Prøv gratis

Prøv gratis