Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE183614ESR147-258196

Porcelænshaven 4G, 1 tv

2000 Frederiksberg
Frederiksberg Frederiksberg, 26fi (Byzone) Bolig i etageejendom
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår2007

Areal

Beboelsesareal101 m²

Få alle oplysninger om Porcelænshaven 4G, 1. tv, 2000 Frederiksberg på Resights. Undersøg lejlighedens sidste salgspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

På Porcelænshaven 4G, 1. tv, 2000 Frederiksberg ligger lejligheden. Den seneste handel fandt sted den 21. marts 2007, hvor en eller flere privat(e) køber(e) erhvervede sig lejligheden i en almindelig fri handel til en værdi á 1,39 mio. kr. Lejligheden er af det offentlige vurderet til 5,64 mio. kr., hvoraf grunden udgør 3,37 mio. kr.

Fakta om Porcelænshaven 4G, 1. tv, 2000 Frederiksberg

Ejerlejligheden er placeret på Porcelænshaven 4G, 1. tv, 2000 Frederiksberg. Lejligheden fordeler sig på 3 værelser og er oplyst til et BBR-areal på 101 m², hvoraf 93 m² er tinglyst.

Egenskaber

Adressens hovedbygning er bygget i 4 plan. Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af mursten, mens tagmaterialet består af metal. Den hovedsagelige benyttelse af lejligheden er til helårsbeboelse. I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 7.504 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Prisen var 1,39 mio. kr. ved seneste tinglyste transaktion d. 21. marts 2007. Det giver en kvadratmeterpris på 13.836 kr. Ejerlejligheden er af det offentlige vurderet til 5,64 mio. kr., hvoraf grunden udgør 3,37 mio. kr.

Ejerinfo

Ejerlejligheden er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Porcelænshaven 4G, 1. tv, 2000 Frederiksberg.

Den primære bygning blev bygget i 2007 på Porcelænshaven 4G, 1. tv, 2000 Frederiksberg.

Prisen var 1,39 mio. kr., da Porcelænshaven 4G, 1. tv, 2000 Frederiksberg senest blev handlet i 2007.

5,64 mio. kr. er vurdering på Porcelænshaven 4G, 1. tv, 2000 Frederiksberg.

Prøv gratis

Prøv gratis