Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE183607ESR147-258190

Porcelænshaven 4F, 3 tv

2000 Frederiksberg
Frederiksberg Frederiksberg, 26fi (Byzone) Bolig i etageejendom
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår2007

Areal

Beboelsesareal93 m²

Gennem Resights kan du få alle oplysninger om lejligheden på Porcelænshaven 4F, 3. tv, 2000 Frederiksberg. Undersøg lejlighedens seneste salgspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

Lejligheden er placeret på Porcelænshaven 4F, 3. tv, 2000 Frederiksberg. Den 9. september 2013 fandt den seneste handel sted, da en eller flere privat(e) køber(e) erhvervede sig lejligheden i en almindelig fri handel til en værdi á 3,99 mio. kr. Lejligheden er af det offentlige vurderet til 5,32 mio. kr., hvoraf grunden udgør 3,21 mio. kr.

Fakta om Porcelænshaven 4F, 3. tv, 2000 Frederiksberg

Ejerlejligheden er placeret på Porcelænshaven 4F, 3. tv, 2000 Frederiksberg. Lejligheden fordeler sig på 4 værelser og har et BBR-areal på 93 m², mens det tinglyste areal udgør 84 m².

Egenskaber

Adressens primære bygning er bygget i 4 etager. Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af mursten, mens tagmaterialet består af metal. Lejligheden benyttes primært til helårsbeboelse. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 6.774 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Sidste tinglyste handel er fra d. 9. september 2013, hvor værdiansættelsen på ejerlejligheden var 3,99 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor både køber(e) og sælger(e) var en eller flere privatperson(er). Det giver en indikativ kvadratmeterpris på 42.956 kr. Ejerlejligheden er af det offentlige vurderet til 5,32 mio. kr., hvoraf grunden udgør 3,21 mio. kr.

Ejerinfo

Ejerlejligheden er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Porcelænshaven 4F, 3. tv, 2000 Frederiksberg.

Den primære bygning blev opført i 2007 på Porcelænshaven 4F, 3. tv, 2000 Frederiksberg.

Prisen var 3,99 mio. kr., da Porcelænshaven 4F, 3. tv, 2000 Frederiksberg senest blev handlet i 2013.

5,32 mio. kr. er vurdering på Porcelænshaven 4F, 3. tv, 2000 Frederiksberg.

Prøv gratis

Prøv gratis