Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE183567ESR147-258153

Porcelænshaven 4C, 3 tv

2000 Frederiksberg
Frederiksberg Frederiksberg, 26fi (Byzone) Bolig i etageejendom
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår2007

Areal

Beboelsesareal85 m²

Få alle oplysninger om Porcelænshaven 4C, 3. tv, 2000 Frederiksberg på Resights. Undersøg lejlighedens sidste salgspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

På Porcelænshaven 4C, 3. tv, 2000 Frederiksberg finder du lejligheden. Den 25. august 2010 fandt den seneste handel sted, da en eller flere privat(e) køber(e) erhvervede sig lejligheden i en almindelig fri handel til en værdi á 2,9 mio. kr. Lejligheden er af det offentlige vurderet til 4,75 mio. kr., hvoraf grunden udgør 2,84 mio. kr.

Fakta om Porcelænshaven 4C, 3. tv, 2000 Frederiksberg

Ejerlejligheden ligger på Porcelænshaven 4C, 3. tv, 2000 Frederiksberg. Lejligheden har 3 værelser og har et BBR-areal på 85 m², mens det tinglyste areal udgør 77 m².

Egenskaber

Adressens hovedbygning er bygget i 4 plan. Bygningens ydervægsmateriale er lavet af mursten, mens tagmaterialet består af metal. Lejligheden benyttes primært til helårsbeboelse. I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 6.212 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Sidste tinglyste handel er fra d. 25. august 2010, hvor værdiansættelsen på ejerlejligheden var 2,9 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor både køber(e) og sælger(e) var en eller flere privatperson(er). Det giver en indikativ kvadratmeterpris på 34.117 kr. Ejerlejligheden er af det offentlige vurderet til 4,75 mio. kr., hvoraf grunden udgør 2,84 mio. kr.

Ejerinfo

Ejerlejligheden er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Porcelænshaven 4C, 3. tv, 2000 Frederiksberg.

Den primære bygning blev bygget i 2007 på Porcelænshaven 4C, 3. tv, 2000 Frederiksberg.

Prisen var 2,9 mio. kr., da Porcelænshaven 4C, 3. tv, 2000 Frederiksberg senest blev handlet i 2010.

4,75 mio. kr. er vurdering på Porcelænshaven 4C, 3. tv, 2000 Frederiksberg.

Prøv gratis

Prøv gratis