Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE183560ESR147-258147

Porcelænshaven 4C, 1 tv

2000 Frederiksberg
Frederiksberg Frederiksberg, 26fi (Byzone) Bolig i etageejendom
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår2007

Areal

Beboelsesareal85 m²

Resights giver dig alle informationer om lejligheden på Porcelænshaven 4C, 1. tv, 2000 Frederiksberg. Undersøg lejlighedens seneste salgspris, ejendomsvurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

Lejligheden er placeret på Porcelænshaven 4C, 1. tv, 2000 Frederiksberg. Den sidste handel fandt sted den 8. januar 2016, hvor en eller flere privat(e) køber(e) erhvervede sig lejligheden i en almindelig fri handel til en værdi á 4 mio. kr. Lejligheden er af det offentlige vurderet til 4,65 mio. kr., hvoraf grunden udgør 2,76 mio. kr.

Fakta om Porcelænshaven 4C, 1. tv, 2000 Frederiksberg

Ejerlejligheden er placeret på Porcelænshaven 4C, 1. tv, 2000 Frederiksberg. Lejligheden fordeler sig på 3 værelser og har et BBR-areal på 85 m², hvoraf 77 m² er tinglyst.

Egenskaber

Adressens primære bygning er bygget i 4 plan. Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af mursten, mens tagmaterialet består af metal. Lejlighedens primære benyttelse er til helårsbeboelse. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 6.212 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Seneste tinglyste handel er fra d. 8. januar 2016, hvor værdiansættelsen på ejerlejligheden var 4 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor både køber(e) og sælger(e) var en eller flere privatperson(er). Det giver en indikativ kvadratmeterpris på 47.058 kr. Ejerlejligheden er af det offentlige vurderet til 4,65 mio. kr., hvoraf grunden udgør 2,76 mio. kr.

Ejerinfo

Ejerlejligheden er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Porcelænshaven 4C, 1. tv, 2000 Frederiksberg.

Den primære bygning blev opført i 2007 på Porcelænshaven 4C, 1. tv, 2000 Frederiksberg.

Prisen var 4 mio. kr., da Porcelænshaven 4C, 1. tv, 2000 Frederiksberg senest blev handlet i 2016.

4,65 mio. kr. er vurdering på Porcelænshaven 4C, 1. tv, 2000 Frederiksberg.

Prøv gratis

Prøv gratis