Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE183621ESR147-258131

Porcelænshaven 4A, 3 th

2000 Frederiksberg
Frederiksberg Frederiksberg, 26fi (Byzone) Bolig i etageejendom
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår2007

Areal

Beboelsesareal121 m²

Gennem Resights kan du få alle oplysninger om lejligheden på Porcelænshaven 4A, 3. th, 2000 Frederiksberg. Undersøg lejlighedens seneste salgspris, ejendomsvurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

Lejligheden ligger på Porcelænshaven 4A, 3. th, 2000 Frederiksberg. Den seneste transaktion fandt sted den 7. december 2006, hvor en eller flere privat(e) køber(e) sikrede sig lejligheden i en almindelig fri handel til en værdi á 4,99 mio. kr. Lejligheden er af det offentlige vurderet til 7,15 mio. kr., hvoraf grunden udgør 4,35 mio. kr.

Fakta om Porcelænshaven 4A, 3. th, 2000 Frederiksberg

Ejerlejligheden er placeret på Porcelænshaven 4A, 3. th, 2000 Frederiksberg. Lejligheden fordeler sig på 5 værelser og har et BBR-areal på 121 m², mens det tinglyste areal udgør 112 m².

Egenskaber

Adressens primære bygning er bygget i 4 etager. Ser man på ejerlejlighedens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er lavet af mursten, mens tagmaterialet består af metal. Lejligheden benyttes hovedsageligt til helårsbeboelse. I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 9.036 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Prisen var 4,99 mio. kr. ved seneste tinglyste handel d. 7. december 2006. Det giver en kvadratmeterpris på 41.280 kr. Ejerlejligheden er af det offentlige vurderet til 7,15 mio. kr., hvoraf grunden udgør 4,35 mio. kr.

Ejerinfo

Ejerlejligheden er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Porcelænshaven 4A, 3. th, 2000 Frederiksberg.

Den primære bygning blev opført i 2007 på Porcelænshaven 4A, 3. th, 2000 Frederiksberg.

Prisen var 4,99 mio. kr., da Porcelænshaven 4A, 3. th, 2000 Frederiksberg senest blev handlet i 2006.

7,15 mio. kr. er vurdering på Porcelænshaven 4A, 3. th, 2000 Frederiksberg.

Prøv gratis

Prøv gratis