Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE100026994ESR147-258328

Porcelænshaven 3D

2000 Frederiksberg
Frederiksberg Frederiksberg, 26fp (Byzone) Række-, kæde- eller dobbelthus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår2008
Bebyggelsesprocent254%

Areal

Grundareal56 m²
Bygningsareal142 m²
Beboelsesareal142 m²

Ved hjælp af Resights kan du få alle informationer om huset på Porcelænshaven 3D, 2000 Frederiksberg. Se husets seneste handelspris, offentlige vurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

På Porcelænshaven 3D, 2000 Frederiksberg finder du huset. I 2008 blev huset konstrueret og har i dag et bygningsareal á 142 m² på en 56 m² stor grund. Den seneste transaktion fandt sted den 31. januar 2024, hvor en eller flere privat(e) køber(e) sikrede sig huset i en almindelig fri handel til en værdi á 9,77 mio. kr. Huset er af det offentlige vurderet til 8,59 mio. kr., hvoraf grunden udgør 3,79 mio. kr.

Fakta om Porcelænshaven 3D, 2000 Frederiksberg

Rækkehuset ligger på Porcelænshaven 3D, 2000 Frederiksberg og har et samlet bygningsareal på 142 m². Hovedbygningen er opført i 2008 og ligger på en 56 m² stor grund. Huset fordeler sig på 4 værelser og har et BBR-areal på 142 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Adressens primære bygning er bygget i 4 etager. Bygningens ydervægsmateriale er lavet af mursten, mens tagmaterialet består af metal. Den primære benyttelse af huset er til helårsbeboelse. I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 15.994 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Seneste tinglyste handel er fra d. 31. januar 2024, hvor værdiansættelsen på huset var 9,77 mio. kr. i en almindelig fri handel. En eller flere privatperson(er) købte huset af Heimstaden Copenhagen Residential ApS. Det giver en kvadratmeterpris på 68.838 kr. Rækkehuset er af det offentlige vurderet til 8,59 mio. kr., hvoraf grunden udgør 3,79 mio. kr.

Ejerinfo

Rækkehuset er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Porcelænshaven 3D, 2000 Frederiksberg.

Enhedens BBR-areal er 142 m² på Porcelænshaven 3D, 2000 Frederiksberg.

Den primære bygning blev bygget i 2008 på Porcelænshaven 3D, 2000 Frederiksberg.

Prisen var 9,77 mio. kr., da Porcelænshaven 3D, 2000 Frederiksberg senest blev handlet i 2024.

8,59 mio. kr. er vurdering på Porcelænshaven 3D, 2000 Frederiksberg.

Prøv gratis

Prøv gratis