Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE183119ESR147-257817

Porcelænshaven 2A, 1 mf

2000 Frederiksberg
Frederiksberg Frederiksberg, 26ff (Byzone) Bolig i etageejendom
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1861

Areal

Beboelsesareal88 m²

Få alle informationer om Porcelænshaven 2A, 1. mf, 2000 Frederiksberg på Resights. Undersøg lejlighedens seneste handelspris, ejendomsvurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

På Porcelænshaven 2A, 1. mf, 2000 Frederiksberg kan du finde lejligheden. Den sidste transaktion fandt sted den 1. november 2005, hvor en eller flere privat(e) køber(e) sikrede sig lejligheden i en almindelig fri handel til en værdi á 2,35 mio. kr. Lejligheden er af det offentlige vurderet til 4,54 mio. kr., hvoraf grunden udgør 2,92 mio. kr.

Fakta om Porcelænshaven 2A, 1. mf, 2000 Frederiksberg

Ejerlejligheden er beliggende på Porcelænshaven 2A, 1. mf, 2000 Frederiksberg. Lejligheden har 2 værelser og har et BBR-areal på 88 m², hvoraf 82 m² er tinglyst.

Egenskaber

Adressens primære bygning er bygget i 5 etager. Bygningens ydervægsmateriale er konstrueret af mursten, mens tagmaterialet består af tegl. Lejlighedens hovedsagelige benyttelse er til helårsbeboelse. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 10.266 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Seneste tinglyste transaktion er fra d. 1. november 2005, hvor værdiansættelsen var 2,35 mio. kr. Det giver en kvadratmeterpris på 26.704 kr. Ejerlejligheden er af det offentlige vurderet til 4,54 mio. kr., hvoraf grunden udgør 2,92 mio. kr.

Ejerinfo

Ejerlejligheden er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Porcelænshaven 2A, 1. mf, 2000 Frederiksberg.

Den primære bygning blev opført i 1861 på Porcelænshaven 2A, 1. mf, 2000 Frederiksberg.

Prisen var 2,35 mio. kr., da Porcelænshaven 2A, 1. mf, 2000 Frederiksberg senest blev handlet i 2005.

4,54 mio. kr. er vurdering på Porcelænshaven 2A, 1. mf, 2000 Frederiksberg.

Prøv gratis

Prøv gratis