Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE189771ESR147-180446

Pile Alle 5E, 2 tv

2000 Frederiksberg
Frederiksberg Frederiksberg, 83a (Byzone) Bolig i etageejendom
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1975

Areal

Beboelsesareal101 m²

Resights giver dig alle oplysninger om lejligheden på Pile Alle 5E, 2. tv, 2000 Frederiksberg. Se lejlighedens seneste handelspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

På Pile Alle 5E, 2. tv, 2000 Frederiksberg finder du lejligheden. Den sidste transaktion fandt sted den 30. maj 2008, hvor en eller flere privat(e) køber(e) sikrede sig lejligheden i en almindelig fri handel til en værdi á 1,86 mio. kr. Lejligheden er af det offentlige vurderet til 5,24 mio. kr., hvoraf grunden udgør 4,08 mio. kr.

Fakta om Pile Alle 5E, 2. tv, 2000 Frederiksberg

Ejerlejligheden er placeret på Pile Alle 5E, 2. tv, 2000 Frederiksberg. Lejligheden fordeler sig på 4 værelser og er oplyst til et BBR-areal på 101 m², hvoraf 95 m² er tinglyst.

Egenskaber

Adressens hovedbygning er bygget i 4 plan. Ser man på ejerlejlighedens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af betonelementer, mens tagmaterialet består af tagpap med lille hældning. Den hovedsagelige benyttelse af lejligheden er til helårsbeboelse. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 10.056 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Sidste tinglyste handel er fra d. 30. maj 2008, hvor værdiansættelsen på ejerlejligheden var 1,86 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor både køber(e) og sælger(e) var en eller flere privatperson(er). Det giver en indikativ kvadratmeterpris på 18.440 kr. Ejerlejligheden er af det offentlige vurderet til 5,24 mio. kr., hvoraf grunden udgør 4,08 mio. kr.

Ejerinfo

Ejerlejligheden er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Pile Alle 5E, 2. tv, 2000 Frederiksberg.

Den primære bygning blev bygget i 1975 på Pile Alle 5E, 2. tv, 2000 Frederiksberg.

Prisen var 1,86 mio. kr., da Pile Alle 5E, 2. tv, 2000 Frederiksberg senest blev handlet i 2008.

5,24 mio. kr. er vurdering på Pile Alle 5E, 2. tv, 2000 Frederiksberg.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis