Søg efter ejendom
Find en specifik ejendom via søgefunktionen, eller brug
kommunerne nedenfor.
BFE: 100245799
ESR: 461710400

Østerlunden 1, 3

5000 Odense C
Odense Kommune: Åløkkegård Hgd., Odense Jorder, 1vv (Byzone)
Ejerlejlighed: Bolig i etageejendom, flerfamiliehus eller to-familiehus
Satellitbillede af ejendommen på Østerlunden 1,  3, 5000 Odense C

Få alle oplysninger om Østerlunden 1, 3. 3, 5000 Odense C på Resights. Se lejlighedens sidste handelspris, offentlige vurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

Lejligheden er placeret på Østerlunden 1, 3. 3, 5000 Odense C.

Fakta om Østerlunden 1, 3. 3, 5000 Odense C

Ejerlejligheden er placeret på Østerlunden 1, 3. 3, 5000 Odense C. Lejligheden har 2 værelser og har et BBR-areal på 48 m², mens det tinglyste areal udgør 44 m².

Egenskaber

Adressens hovedbygning er bygget i 4 plan. Kigger man på ejerlejlighedens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er konstrueret af mursten, mens tagmaterialet består af tagpap med lille hældning. Lejlighedens hovedsagelige anvendelse er til helårsbeboelse. I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 3.028 kr.

Ejerinfo

Lejligheden er officielt ejet af HUMLEBO EJENDOMME A/S, der først og fremmest beskæftiger sig med udlejning af erhvervsejendomme, mens Humlebo Gruppen Holding A/S er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer lejligheden igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til ejerlejligheden er der to led. Den officielle ejer har i alt 201 ejendomme i porteføljen, som samlet set udgør anlægsaktiver á 831 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Carsten Rasmussen, der også fungerer som administrerende direktør. Kigger man på den reelle ejer, så har Humlebo Gruppen Holding A/S i alt 331 ejendomme i porteføljen.

Hvem ejer Østerlunden 1, 3. 3, 5000 Odense C?

HUMLEBO EJENDOMME A/S ejer Østerlunden 1, 3. 3, 5000 Odense C.

Hvornår blev Østerlunden 1, 3. 3, 5000 Odense C bygget?

Den primære bygning blev opført i 2020 på Østerlunden 1, 3. 3, 5000 Odense C.

Foreløbig vurdering
1.263.000 DKK
Ejendomsværdi foreløbig 2024
A2015
Opførselsår
2020
Bebyggelsesprocent
-
Bygningsareal (0 bygninger)
0 m²
Beboelsesareal (1 enhed)
48 m²
Erhvervsareal (0 enheder)
0 m²

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis
Har du brug for flere informationer?