Søg efter ejendom
Find en specifik ejendom via søgefunktionen, eller brug
kommunerne nedenfor.
BFE: 100918751

Moselunden 11

8963 Auning
Auning By, Auning, 9cr (Byzone)
Række-, kæde- og klyngehus
Satellitbillede af ejendommen på Moselunden 11, 8963 Auning

Resights giver dig alle oplysninger om huset på Moselunden 11, 8963 Auning. Se husets sidste handelspris, offentlige vurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

På Moselunden 11, 8963 Auning finder du huset. I 2025 blev huset konstrueret og har i dag et bygningsareal på 460 m² på en 317 m² stor grund.

Fakta om Moselunden 11, 8963 Auning

Rækkehuset er beliggende på Moselunden 11, 8963 Auning og har et samlet bygningsareal på 460 m². Den primære bygning er bygget i 2025 og er lokaliseret på en 317 m² stor grund. Huset fordeler sig på 11 værelser og har et BBR-areal på 460 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Huset er bygget i ét plan. Kigger man på rækkehusets køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er konstrueret af mursten, mens tagmaterialet består af betontagsten. Husets primære anvendelse er til helårsbeboelse.

Ejerinfo

Huset er officielt ejet af JS Boligudlejning ApS, der først og fremmest beskæftiger sig med anden udlejning af boliger, mens Jacob Bille Skipper er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer huset igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til rækkehuset er der to led. Den officielle ejer besidder i alt 23 ejendomme i porteføljen, som samlet set danner anlægsaktiver á 14,1 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Ole Bartholin Jensen, der også opererer som administrerende direktør. Ser man på den reelle ejer, så har Jacob Bille Skipper i alt 39 ejendomme i porteføljen.

Hvem ejer Moselunden 11, 8963 Auning?

JS Boligudlejning ApS ejer Moselunden 11, 8963 Auning.

Hvad er BBR-arealet på Moselunden 11, 8963 Auning?

Enhedens BBR-areal er 460 m² på Moselunden 11, 8963 Auning.

Hvornår blev Moselunden 11, 8963 Auning bygget?

Den primære bygning blev bygget i 2025 på Moselunden 11, 8963 Auning.

Opførselsår
2025
Bebyggelsesprocent
145%
Bygningsareal (1 bygning)
460 m²
Beboelsesareal (4 enheder)
460 m²
Erhvervsareal (0 enheder)
0 m²

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis
Har du brug for flere informationer?