kommunerne nedenfor.
Linde Allé 48B, th
2720 VanløseVed hjælp af Resights kan du få alle informationer om lejligheden på Linde Allé 48B, st. th, 2720 Vanløse. Se lejlighedens sidste handelspris, offentlige vurdering, areal, ejerinfo og meget mere.
Lejligheden er placeret på Linde Allé 48B, st. th, 2720 Vanløse. Den 1. januar 2020 fandt den seneste transaktion sted, da Linde Alle 48 ApS erhvervede sig lejligheden i en almindelig fri handel til en værdi á 82 mio. kr. Lejligheden er af det offentlige vurderet til 5,28 mio. kr., hvoraf grunden udgør 2,75 mio. kr.
Fakta om Linde Allé 48B, st. th, 2720 Vanløse
Ejerlejligheden ligger på Linde Allé 48B, st. th, 2720 Vanløse. Lejligheden har 4 værelser og har et BBR-areal på 119 m², hvoraf 108 m² er tinglyst.
Egenskaber
Adressens primære bygning er bygget i 4 plan. Ser man på ejerlejlighedens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er bygget af mursten, mens tagmaterialet består af tagpap med stor hældning. Lejligheden benyttes hovedsageligt til helårsbeboelse. I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 9.632 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Seneste tinglyste handel er fra d. 1. januar 2020, hvor værdiansættelsen af lejligheden var 82 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor Linde Alle 48 ApS købte lejligheden af KMK BERLIN A/S. Det giver en kvadratmeterpris på 33.982 kr. Ejerlejligheden er af det offentlige vurderet til 5,28 mio. kr., hvoraf grunden udgør 2,75 mio. kr.
Ejerinfo
Lejligheden er officielt ejet af Linde Alle 48 ApS, der fortrinsvist beskæftiger sig med anden udlejning af boliger, mens Viga RE A/S er estimeret til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer lejligheden igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til ejerlejligheden er der to led. Den officielle ejer har i alt 23 ejendomme i porteføljen, som samlet set danner anlægsaktiver á 84,7 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Bjarke Jaster Frederiksen, der også opererer som direktør. Kigger man på den reelle ejer, så har Viga RE A/S i alt 484 ejendomme i porteføljen.
Hvem ejer Linde Allé 48B, st. th, 2720 Vanløse?
Linde Alle 48 ApS ejer Linde Allé 48B, st. th, 2720 Vanløse.
Hvornår blev Linde Allé 48B, st. th, 2720 Vanløse opført?
Den primære bygning blev opført i 2012 på Linde Allé 48B, st. th, 2720 Vanløse.
Hvad er Linde Allé 48B, st. th, 2720 Vanløse værd?
Prisen var 82 mio. kr., da Linde Allé 48B, st. th, 2720 Vanløse senest blev handlet i 2020.
Hvad er Linde Allé 48B, st. th, 2720 Vanløse vurderet til?
5,28 mio. kr. er vurdering på Linde Allé 48B, st. th, 2720 Vanløse.
Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.