Få alle informationer om Lahnsgade 35, 2., 5000 Odense C på Resights. Se lejlighedens sidste handelspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.
Lejligheden ligger på Lahnsgade 35, 2., 5000 Odense C. Lejligheden er af det offentlige vurderet til 3,48 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,91 mio. kr.
Fakta om Lahnsgade 35, 2., 5000 Odense C
Ejerlejligheden ligger på Lahnsgade 35, 2., 5000 Odense C. Lejligheden fordeler sig på 3 værelser og har et BBR-areal på 122 m², hvoraf 113 m² er tinglyst.
Egenskaber
Adressens primære bygning er bygget i 3 plan. Bygningens ydervægsmateriale er konstrueret af mursten, mens tagmaterialet består af fibercement herunder asbest. Den primære anvendelse af lejligheden er til helårsbeboelse. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 1.672 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Ejerlejligheden er af det offentlige vurderet til 3,48 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,91 mio. kr.
Ejerinfo
Lejligheden er officielt ejet af Ejendomsselskabet Odinsgaarden ApS, der fortrinsvist beskæftiger sig med gennemførelse af byggeprojekter, mens Jesper Toft Pfeiffer er estimeret til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer lejligheden igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til ejerlejligheden er der to led. Den officielle ejer har i alt 48 ejendomme i porteføljen, som samlet set udgør anlægsaktiver á 107 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Jesper Toft Pfeiffer, der også agerer som direktør. Kigger man på den reelle ejer, så har Jesper Toft Pfeiffer i alt 123 ejendomme i porteføljen.
Ofte stillede spørgsmål
Ejendomsselskabet Odinsgaarden ApS ejer Lahnsgade 35, 2., 5000 Odense C.
Den primære bygning blev bygget i 1890 på Lahnsgade 35, 2., 5000 Odense C.
3,48 mio. kr. er vurdering på Lahnsgade 35, 2., 5000 Odense C.