kommunerne nedenfor.
Kragsbjergstrædet 2, 6
5000 Odense CGennem Resights kan du få alle informationer om lejligheden på Kragsbjergstrædet 2, st. 6, 5000 Odense C. Se lejlighedens seneste handelspris, offentlige vurdering, areal, ejerinfo og meget mere.
Lejligheden er placeret på Kragsbjergstrædet 2, st. 6, 5000 Odense C. Lejligheden er af det offentlige vurderet til 1,05 mio. kr., hvoraf grunden udgør 596.000 kr.
Fakta om Kragsbjergstrædet 2, st. 6, 5000 Odense C
Ejerlejligheden er placeret på Kragsbjergstrædet 2, st. 6, 5000 Odense C. Lejligheden fordeler sig på 2 værelser og er oplyst til et BBR-areal på 48 m², hvoraf 60 m² er tinglyst.
Egenskaber
Adressens primære bygning er bygget i 3 etager. Bygningens ydervægsmateriale er bygget af mursten, mens tagmaterialet består af fibercement herunder asbest. Den hovedsagelige benyttelse af lejligheden er til helårsbeboelse. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 1.107 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Ejerlejligheden er af det offentlige vurderet til 1,05 mio. kr., hvoraf grunden udgør 596.000 kr.
Ejerinfo
Lejligheden er officielt ejet af NIP Living Fyn ApS, der primært beskæftiger sig med anden udlejning af boliger, mens NREP Income+ Fund MasterCo S.à r.l. er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer lejligheden igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til ejerlejligheden er der tre led. Den officielle ejer besidder i alt 339 ejendomme i porteføljen, som samlet set udgør anlægsaktiver á 894 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Thomas Ebbe Riise-Jakobsen, der også fungerer som direktør. Kigger man på den reelle ejer, så har NREP Income+ Fund MasterCo S.à r.l. i alt 916 ejendomme i porteføljen.
Hvem ejer Kragsbjergstrædet 2, st. 6, 5000 Odense C?
NIP Living Fyn ApS ejer Kragsbjergstrædet 2, st. 6, 5000 Odense C.
Hvornår blev Kragsbjergstrædet 2, st. 6, 5000 Odense C bygget?
Den primære bygning blev opført i 1951 på Kragsbjergstrædet 2, st. 6, 5000 Odense C.
Hvad er Kragsbjergstrædet 2, st. 6, 5000 Odense C vurderet til?
1,05 mio. kr. er vurdering på Kragsbjergstrædet 2, st. 6, 5000 Odense C.
Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.