Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE100407641ESR461-711843

Jens Benzons Gade 54B, st th

5000 Odense C
Odense Odense Bygrunde, 864c (Byzone) Bolig i etageejendom
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår2021

Areal

Beboelsesareal53 m²

Få alle informationer om Jens Benzons Gade 54B, st. th, 5000 Odense C på Resights. Undersøg lejlighedens sidste salgspris, ejendomsvurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

På Jens Benzons Gade 54B, st. th, 5000 Odense C findes lejligheden. Den seneste handel fandt sted den 26. maj 2021, hvor WILKE EJENDOMME ApS sikrede sig lejligheden via "anden overdragelse" til en værdi á 5,12 mio. kr.

Fakta om Jens Benzons Gade 54B, st. th, 5000 Odense C

Ejerlejligheden er beliggende på Jens Benzons Gade 54B, st. th, 5000 Odense C. Lejligheden har 1 værelse og har et BBR-areal på 53 m², hvoraf 43 m² er tinglyst.

Egenskaber

Adressens hovedbygning er bygget i 4 plan. Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af "andet materiale" mens tagmaterialet består af tagpap med stor hældning. Lejligheden anvendes hovedsageligt til helårsbeboelse. I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 7.070 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Seneste tinglyste handel er fra d. 26. maj 2021, hvor værdiansættelsen af lejligheden var 5,12 mio. kr. via "anden overdragelse", hvor WILKE EJENDOMME ApS var køber og NYLEJEBOLIG.DK ApS sælger. Det giver en kvadratmeterpris på 5.666 kr.

Ejerinfo

Lejligheden er officielt ejet af WILKE EJENDOMME ApS, der hovedsageligt beskæftiger sig med udlejning af erhvervsejendomme, mens Morten Steen Schrøder er estimeret til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 50,000 % og ejer lejligheden igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til ejerlejligheden er der to led. Den officielle ejer besidder i alt én ejendom i porteføljen, som samlet set udgør anlægsaktiver á 46,8 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Jakob Fiellau-Nikolajsen, der agerer som direktør. Ser man på den reelle ejer, så har Morten Steen Schrøder i alt to ejendomme i porteføljen.

Ofte stillede spørgsmål

WILKE EJENDOMME ApS ejer Jens Benzons Gade 54B, st. th, 5000 Odense C.

Den primære bygning blev opført i 2021 på Jens Benzons Gade 54B, st. th, 5000 Odense C.

Prisen var 5,12 mio. kr., da Jens Benzons Gade 54B, st. th, 5000 Odense C senest blev handlet i 2021.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis