kommunerne nedenfor.
Jens Benzons Gade 54B, 2
5000 Odense CFå alle informationer om Jens Benzons Gade 54B, 2. 2, 5000 Odense C på Resights. Undersøg lejlighedens sidste handelspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.
På Jens Benzons Gade 54B, 2. 2, 5000 Odense C findes lejligheden. Den seneste handel fandt sted den 26. maj 2021, hvor WILKE EJENDOMME ApS sikrede sig lejligheden via "anden overdragelse" til en værdi á 5,12 mio. kr.
Fakta om Jens Benzons Gade 54B, 2. 2, 5000 Odense C
Ejerlejligheden er beliggende på Jens Benzons Gade 54B, 2. 2, 5000 Odense C. Lejligheden fordeler sig på 1 værelse og har et BBR-areal på 49 m², hvoraf 39 m² er tinglyst.
Egenskaber
Adressens primære bygning er bygget i 4 plan. I forhold til ejerlejlighedens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er bygget af "andet materiale" mens tagmaterialet består af tagpap med stor hældning. Lejlighedens hovedsagelige benyttelse er til helårsbeboelse. I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 6.410 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Sidste tinglyste handel er fra d. 26. maj 2021, hvor værdiansættelsen af lejligheden var 5,12 mio. kr. via "anden overdragelse", hvor WILKE EJENDOMME ApS var køber og NYLEJEBOLIG.DK ApS sælger. Det giver en kvadratmeterpris på 4.601 kr.
Ejerinfo
Lejligheden er officielt ejet af WILKE EJENDOMME ApS, der hovedsageligt beskæftiger sig med udlejning af erhvervsejendomme, mens Morten Steen Schrøder er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 50,000 % og ejer lejligheden igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til ejerlejligheden er der to led. Den officielle ejer besidder i alt 25 ejendomme i porteføljen, som samlet set udgør anlægsaktiver á 46,8 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Jakob Fiellau-Nikolajsen, der også opererer som direktør. Ser man på den reelle ejer, så har Morten Steen Schrøder i alt 28 ejendomme i porteføljen.
Hvem ejer Jens Benzons Gade 54B, 2. 2, 5000 Odense C?
WILKE EJENDOMME ApS ejer Jens Benzons Gade 54B, 2. 2, 5000 Odense C.
Hvornår blev Jens Benzons Gade 54B, 2. 2, 5000 Odense C opført?
Den primære bygning blev bygget i 2021 på Jens Benzons Gade 54B, 2. 2, 5000 Odense C.
Hvad er Jens Benzons Gade 54B, 2. 2, 5000 Odense C værd?
Prisen var 5,12 mio. kr., da Jens Benzons Gade 54B, 2. 2, 5000 Odense C senest blev handlet i 2021.
Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.