Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE3459621ESR791-215650

Holger Sørensens Vej 2A

9500 Hobro
Viborg Klejtrup By, Klejtrup, 1az (Byzone) Række-, kæde- og klyngehus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1981
Bebyggelsesprocent24%

Areal

Grundareal748 m²
Bygningsareal183 m²
Beboelsesareal183 m²

Få alle informationer om Holger Sørensens Vej 2A, Klejtrup, 9500 Hobro på Resights. Se husets seneste handelspris, ejendomsvurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

På Holger Sørensens Vej 2A, Klejtrup, 9500 Hobro kan du finde huset. I 1981 blev huset konstrueret og har i dag et bygningsareal á 183 m² på en 748 m² stor grund.

Fakta om Holger Sørensens Vej 2A, Klejtrup, 9500 Hobro

Rækkehuset ligger placeret på Holger Sørensens Vej 2A, Klejtrup, 9500 Hobro og har et samlet bygningsareal på 183 m². Hovedbygningen er bygget i 1981 og er lokaliseret på en 748 m² stor grund. Huset har 9 værelser og har et BBR-areal på 183 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Husets hovedbygning er bygget i ét plan. Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af mursten, mens tagmaterialet består af fibercement herunder asbest. Den primære bygning blev senest i 2016 tildelt et energimærke C. Husets primære anvendelse er til helårsbeboelse. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 0 kr.

Ejerinfo

Rækkehuset er ejet af Opdelt i ejerlejligheder.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Holger Sørensens Vej 2A, Klejtrup, 9500 Hobro.

Enhedens BBR-areal er 183 m² på Holger Sørensens Vej 2A, Klejtrup, 9500 Hobro.

Den primære bygning blev opført i 1981 på Holger Sørensens Vej 2A, Klejtrup, 9500 Hobro.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis