Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE729141ESR461-692486

Havnegade 2T

5000 Odense C
Odense Nørremarken, Odense Jorder, 6n (Byzone) Forsyning- og energidistribution
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1998

Areal

Bygningsareal5 m²
Erhvervsareal5 m²

Ved hjælp af Resights kan du få alle informationer om ejendommen på Havnegade 2T, 5000 Odense C. Undersøg ejendommens sidste handelspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

Ejendommen er placeret på Havnegade 2T, 5000 Odense C.

Fakta om Havnegade 2T, 5000 Odense C

Industriejendommen er placeret på Havnegade 2T, 5000 Odense C og består af én bygning på fem m² fordelt på én erhvervsenhed.

Egenskaber

Ejendommens hovedbygning er bygget i ét plan. Bygningens ydervægsmateriale er bygget af metal, mens tagmaterialet består af metal. Den primære benyttelse af ejendommen er til energi og forsyning. I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 0 kr.

Ejerinfo

Ejendommen er officielt ejet af ADMINISTRATIONSSERVICE FYN A/S, der primært beskæftiger sig med administrations- og kontorserviceaktiviteter, mens ENERGI FYN A.M.B.A. er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer ejendommen igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til industriejendommen er der to led. Den officielle ejer har i alt fem ejendomme i porteføljen. Firmaets primære kontaktperson er Christian Drejer Bertelsen, der også opererer som direktør. Ser man på den reelle ejer, så har ENERGI FYN A.M.B.A. i alt 503 ejendomme i porteføljen.

Ofte stillede spørgsmål

ADMINISTRATIONSSERVICE FYN A/S ejer Havnegade 2T, 5000 Odense C.

Den primære bygning blev bygget i 1998 på Havnegade 2T, 5000 Odense C.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis