kommunerne nedenfor.
Gustav Johannsens Vej 4, tv
5000 Odense CResights giver dig alle oplysninger om lejligheden på Gustav Johannsens Vej 4, 1. tv, 5000 Odense C. Se lejlighedens seneste salgspris, ejendomsvurdering, areal, ejerinfo og meget mere.
Lejligheden ligger på Gustav Johannsens Vej 4, 1. tv, 5000 Odense C. Den 1. januar 2025 fandt den seneste handel sted, da JBT Gruppen ApS sikrede sig lejligheden i en interessesammenfald til en værdi á 9,8 mio. kr. Lejligheden er af det offentlige vurderet til 1,37 mio. kr., hvoraf grunden udgør 661.000 kr.
Fakta om Gustav Johannsens Vej 4, 1. tv, 5000 Odense C
Ejerlejligheden er placeret på Gustav Johannsens Vej 4, 1. tv, 5000 Odense C. Lejligheden fordeler sig på 2 værelser og er oplyst til et BBR-areal på 70 m², hvoraf 64 m² er tinglyst.
Egenskaber
Adressens hovedbygning er bygget i 2 etager. Bygningens ydervægsmateriale er lavet af mursten, mens tagmaterialet består af tegl. Lejlighedens primære benyttelse er til helårsbeboelse. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 2.058 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Seneste tinglyste handel er fra d. 1. januar 2025, hvor værdiansættelsen var 9,8 mio. kr. i en interessesammenfald, hvor JBT Gruppen ApS købte lejligheden af en eller flere privatperson(er). Det giver en kvadratmeterpris på 16.344 kr. Ejerlejligheden er af det offentlige vurderet til 1,37 mio. kr., hvoraf grunden udgør 661.000 kr.
Ejerinfo
Lejligheden er officielt ejet af JBT Gruppen ApS, der primært beskæftiger sig med anden udlejning af boliger, mens Jon Brændeholm Tølbøll er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer lejligheden igennem ét holdingselskab. Fra den reelle ejer til ejerlejligheden er der et led. Den officielle ejer har i alt otte ejendomme i porteføljen. Firmaets primære kontaktperson er Jon Brændeholm Tølbøll, der også fungerer som direktør. Kigger man på den reelle ejer, så har Jon Brændeholm Tølbøll i alt 11 ejendomme i porteføljen.
Hvem ejer Gustav Johannsens Vej 4, 1. tv, 5000 Odense C?
JBT Gruppen ApS ejer Gustav Johannsens Vej 4, 1. tv, 5000 Odense C.
Hvornår blev Gustav Johannsens Vej 4, 1. tv, 5000 Odense C opført?
Den primære bygning blev opført i 1900 på Gustav Johannsens Vej 4, 1. tv, 5000 Odense C.
Hvad er Gustav Johannsens Vej 4, 1. tv, 5000 Odense C værd?
Prisen var 9,8 mio. kr., da Gustav Johannsens Vej 4, 1. tv, 5000 Odense C senest blev handlet i 2025.
Hvad er Gustav Johannsens Vej 4, 1. tv, 5000 Odense C vurderet til?
1,37 mio. kr. er vurdering på Gustav Johannsens Vej 4, 1. tv, 5000 Odense C.
Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.