Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE177285ESR147-048009

Godthåbsvej 35, 3 mf

2000 Frederiksberg
Frederiksberg Frederiksberg, 11lc (Byzone) Bolig i etageejendom
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1943

Areal

Beboelsesareal81 m²

Resights giver dig alle oplysninger om lejligheden på Godthåbsvej 35, 3. mf, 2000 Frederiksberg. Undersøg lejlighedens sidste handelspris, ejendomsvurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

Lejligheden ligger på Godthåbsvej 35, 3. mf, 2000 Frederiksberg. Den 20. august 2025 fandt den seneste handel sted, da en eller flere privat(e) køber(e) sikrede sig lejligheden i en almindelig fri handel til en værdi á 5,32 mio. kr. Lejligheden er af det offentlige vurderet til 4,4 mio. kr., hvoraf grunden udgør 3,28 mio. kr.

Fakta om Godthåbsvej 35, 3. mf, 2000 Frederiksberg

Ejerlejligheden er placeret på Godthåbsvej 35, 3. mf, 2000 Frederiksberg. Lejligheden fordeler sig på 2 værelser og har et BBR-areal på 81 m², mens det tinglyste areal udgør 71 m².

Egenskaber

Adressens primære bygning er bygget i 10 plan. Ser man på ejerlejlighedens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er bygget af mursten, mens tagmaterialet består af fibercement uden asbest. Lejlighedens hovedsagelige anvendelse er til helårsbeboelse. I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 2.265 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Seneste tinglyste handel er fra d. 20. august 2025, hvor værdiansættelsen på ejerlejligheden var 5,32 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor både køber(e) og sælger(e) var en eller flere privatperson(er). Det giver en indikativ kvadratmeterpris på 65.679 kr. Ejerlejligheden er af det offentlige vurderet til 4,4 mio. kr., hvoraf grunden udgør 3,28 mio. kr.

Ejerinfo

Ejerlejligheden er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Godthåbsvej 35, 3. mf, 2000 Frederiksberg.

Den primære bygning blev opført i 1943 på Godthåbsvej 35, 3. mf, 2000 Frederiksberg.

Prisen var 5,32 mio. kr., da Godthåbsvej 35, 3. mf, 2000 Frederiksberg senest blev handlet i 2025.

4,4 mio. kr. er vurdering på Godthåbsvej 35, 3. mf, 2000 Frederiksberg.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis