Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE180675ESR147-190662

Godthåbsvænget 37, st tv

2000 Frederiksberg
Frederiksberg Frederiksberg, 5su (Byzone) Bolig i etageejendom
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1977

Areal

Beboelsesareal80 m²

Gennem Resights kan du få alle informationer om lejligheden på Godthåbsvænget 37, st. tv, 2000 Frederiksberg. Se lejlighedens seneste salgspris, offentlige vurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

Lejligheden er placeret på Godthåbsvænget 37, st. tv, 2000 Frederiksberg. Den seneste handel fandt sted den 12. januar 2016, hvor en eller flere privat(e) køber(e) erhvervede sig lejligheden i en almindelig fri handel til en værdi á 2,35 mio. kr. Lejligheden er af det offentlige vurderet til 3,68 mio. kr., hvoraf grunden udgør 2,8 mio. kr.

Fakta om Godthåbsvænget 37, st. tv, 2000 Frederiksberg

Ejerlejligheden er beliggende på Godthåbsvænget 37, st. tv, 2000 Frederiksberg. Lejligheden har 2 værelser og er oplyst til et BBR-areal på 80 m², hvoraf 73 m² er tinglyst.

Egenskaber

Adressens hovedbygning er bygget i 6 etager. Ser man på ejerlejlighedens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er lavet af fibercement herunder asbest, mens tagmaterialet består af tagpap med lille hældning. Den primære benyttelse af lejligheden er til helårsbeboelse. I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 7.828 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Sidste tinglyste handel er fra d. 12. januar 2016, hvor værdiansættelsen på ejerlejligheden var 2,35 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor både køber(e) og sælger(e) var en eller flere privatperson(er). Det giver en indikativ kvadratmeterpris på 29.375 kr. Ejerlejligheden er af det offentlige vurderet til 3,68 mio. kr., hvoraf grunden udgør 2,8 mio. kr.

Ejerinfo

Ejerlejligheden er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Godthåbsvænget 37, st. tv, 2000 Frederiksberg.

Den primære bygning blev bygget i 1977 på Godthåbsvænget 37, st. tv, 2000 Frederiksberg.

Prisen var 2,35 mio. kr., da Godthåbsvænget 37, st. tv, 2000 Frederiksberg senest blev handlet i 2016.

3,68 mio. kr. er vurdering på Godthåbsvænget 37, st. tv, 2000 Frederiksberg.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis