Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE174812ESR147-050453

Godthåbsvænget 29, 3 th

2000 Frederiksberg
Frederiksberg Frederiksberg, 5ue (Byzone) Bolig i etageejendom
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1972

Areal

Beboelsesareal102 m²

Resights giver dig alle oplysninger om lejligheden på Godthåbsvænget 29, 3. th, 2000 Frederiksberg. Undersøg lejlighedens seneste handelspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

På Godthåbsvænget 29, 3. th, 2000 Frederiksberg ligger lejligheden. Den sidste handel fandt sted den 26. november 2001, hvor en eller flere privat(e) køber(e) erhvervede sig lejligheden i en almindelig fri handel til en værdi á 1,55 mio. kr. Lejligheden er af det offentlige vurderet til 4,94 mio. kr., hvoraf grunden udgør 3,7 mio. kr.

Fakta om Godthåbsvænget 29, 3. th, 2000 Frederiksberg

Ejerlejligheden er placeret på Godthåbsvænget 29, 3. th, 2000 Frederiksberg. Lejligheden har 4 værelser og har et BBR-areal på 102 m², mens det tinglyste areal udgør 93 m².

Egenskaber

Adressens primære bygning er bygget i 8 etager. Ser man på ejerlejlighedens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af mursten, mens tagmaterialet består af fibercement herunder asbest. Den hovedsagelige anvendelse af lejligheden er til helårsbeboelse. I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 10.930 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Sidste tinglyste handel er fra d. 26. november 2001, hvor værdiansættelsen på ejerlejligheden var 1,55 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor både køber(e) og sælger(e) var en eller flere privatperson(er). Det giver en indikativ kvadratmeterpris på 15.246 kr. Ejerlejligheden er af det offentlige vurderet til 4,94 mio. kr., hvoraf grunden udgør 3,7 mio. kr.

Ejerinfo

Ejerlejligheden er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Godthåbsvænget 29, 3. th, 2000 Frederiksberg.

Den primære bygning blev bygget i 1972 på Godthåbsvænget 29, 3. th, 2000 Frederiksberg.

Prisen var 1,55 mio. kr., da Godthåbsvænget 29, 3. th, 2000 Frederiksberg senest blev handlet i 2001.

4,94 mio. kr. er vurdering på Godthåbsvænget 29, 3. th, 2000 Frederiksberg.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis