Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE174776ESR147-050097

Godthåbsvænget 25, 3 tv

2000 Frederiksberg
Frederiksberg Frederiksberg, 5ue (Byzone) Bolig i etageejendom
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1972

Areal

Beboelsesareal102 m²

Få alle informationer om Godthåbsvænget 25, 3. tv, 2000 Frederiksberg på Resights. Se lejlighedens seneste salgspris, ejendomsvurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

På Godthåbsvænget 25, 3. tv, 2000 Frederiksberg findes lejligheden. Den 29. juni 2007 fandt den seneste handel sted, da en eller flere privat(e) køber(e) sikrede sig lejligheden i en almindelig fri handel til en værdi á 3,09 mio. kr. Lejligheden er af det offentlige vurderet til 5,12 mio. kr., hvoraf grunden udgør 3,81 mio. kr.

Fakta om Godthåbsvænget 25, 3. tv, 2000 Frederiksberg

Ejerlejligheden er beliggende på Godthåbsvænget 25, 3. tv, 2000 Frederiksberg. Lejligheden fordeler sig på 4 værelser og er oplyst til et BBR-areal på 102 m², hvoraf 93 m² er tinglyst.

Egenskaber

Adressens hovedbygning er bygget i 8 plan. Ser man på ejerlejlighedens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er bygget af mursten, mens tagmaterialet består af fibercement herunder asbest. Lejlighedens primære benyttelse er til helårsbeboelse. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 10.930 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Sidste tinglyste handel er fra d. 29. juni 2007, hvor værdiansættelsen på ejerlejligheden var 3,09 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor både køber(e) og sælger(e) var en eller flere privatperson(er). Det giver en indikativ kvadratmeterpris på 30.343 kr. Ejerlejligheden er af det offentlige vurderet til 5,12 mio. kr., hvoraf grunden udgør 3,81 mio. kr.

Ejerinfo

Ejerlejligheden er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Godthåbsvænget 25, 3. tv, 2000 Frederiksberg.

Den primære bygning blev opført i 1972 på Godthåbsvænget 25, 3. tv, 2000 Frederiksberg.

Prisen var 3,09 mio. kr., da Godthåbsvænget 25, 3. tv, 2000 Frederiksberg senest blev handlet i 2007.

5,12 mio. kr. er vurdering på Godthåbsvænget 25, 3. tv, 2000 Frederiksberg.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis