Ved hjælp af Resights kan du få alle oplysninger om lejligheden på Colbjørnsensvej 8, 1., 5000 Odense C. Se lejlighedens sidste salgspris, ejendomsvurdering, areal, ejerinfo og meget mere.
Lejligheden ligger på Colbjørnsensvej 8, 1., 5000 Odense C. Lejligheden er af det offentlige vurderet til 2,48 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,37 mio. kr.
Fakta om Colbjørnsensvej 8, 1., 5000 Odense C
Ejerlejligheden ligger på Colbjørnsensvej 8, 1., 5000 Odense C. Lejligheden fordeler sig på 2 værelser og har et BBR-areal på 104 m², hvoraf 96 m² er tinglyst.
Egenskaber
Adressens primære bygning er bygget i 2 plan. Bygningens ydervægsmateriale er bygget af mursten, mens tagmaterialet består af tegl. Den primære benyttelse af lejligheden er til helårsbeboelse. I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 5.742 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Ejerlejligheden er af det offentlige vurderet til 2,48 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,37 mio. kr.
Ejerinfo
Lejligheden er officielt ejet af Føniks Ejendomme ApS, der primært beskæftiger sig med anden udlejning af boliger, mens Ole Thisted er estimeret til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 50,000 % og ejer lejligheden igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til ejerlejligheden er der to led. Den officielle ejer har i alt 54 ejendomme i porteføljen, som samlet set udgør anlægsaktiver á 116 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Jakob Bødker, der også opererer som direktør. Kigger man på den reelle ejer, så har Ole Thisted i alt 57 ejendomme i porteføljen.
Ofte stillede spørgsmål
Føniks Ejendomme ApS ejer Colbjørnsensvej 8, 1., 5000 Odense C.
Den primære bygning blev bygget i 1935 på Colbjørnsensvej 8, 1., 5000 Odense C.
2,48 mio. kr. er vurdering på Colbjørnsensvej 8, 1., 5000 Odense C.