kommunerne nedenfor.
C.F. Møllers Allé 2C, th
2300 København SVed hjælp af Resights kan du få alle informationer om lejligheden på C.F. Møllers Allé 2C, st. th, 2300 København S. Undersøg lejlighedens seneste salgspris, offentlige vurdering, areal, ejerinfo og meget mere.
På C.F. Møllers Allé 2C, st. th, 2300 København S finder du lejligheden. Den 16. januar 2025 fandt den seneste handel sted, da CMSA ApS sikrede sig lejligheden i en almindelig fri handel til en værdi á 3,67 mio. kr. Lejligheden er af det offentlige vurderet til 3,02 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,46 mio. kr.
Fakta om C.F. Møllers Allé 2C, st. th, 2300 København S
Ejerlejligheden er beliggende på C.F. Møllers Allé 2C, st. th, 2300 København S. Lejligheden fordeler sig på 3 værelser og er oplyst til et BBR-areal på 88 m², hvoraf 77 m² er tinglyst.
Egenskaber
Adressens primære bygning er bygget i 8 etager. I forhold til ejerlejlighedens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af mursten, mens tagmaterialet består af tagpap med lille hældning. Lejligheden benyttes primært til helårsbeboelse. I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 4.060 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Sidste tinglyste handel er fra d. 16. januar 2025, hvor værdiansættelsen af lejligheden var 3,67 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor CMSA ApS købte lejligheden af Heimstaden Residential IV P/S. Det giver en kvadratmeterpris på 41.704 kr. Ejerlejligheden er af det offentlige vurderet til 3,02 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,46 mio. kr.
Ejerinfo
Lejligheden er officielt ejet af CMSA ApS, der hovedsageligt beskæftiger sig med anden udlejning af boliger, mens Oliver Bruhn Denham er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer lejligheden igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til ejerlejligheden er der to led. Den officielle ejer har i alt to ejendomme i porteføljen. Firmaets primære kontaktperson er Oliver Bruhn Denham, der også agerer som direktør. Kigger man på den reelle ejer, så har Oliver Bruhn Denham i alt fire ejendomme i porteføljen.
Hvem ejer C.F. Møllers Allé 2C, st. th, 2300 København S?
CMSA ApS ejer C.F. Møllers Allé 2C, st. th, 2300 København S.
Hvornår blev C.F. Møllers Allé 2C, st. th, 2300 København S opført?
Den primære bygning blev opført i 2012 på C.F. Møllers Allé 2C, st. th, 2300 København S.
Hvad er C.F. Møllers Allé 2C, st. th, 2300 København S's værdi?
Prisen var 3,67 mio. kr., da C.F. Møllers Allé 2C, st. th, 2300 København S senest blev handlet i 2025.
Hvad er C.F. Møllers Allé 2C, st. th, 2300 København S vurderet til?
3,02 mio. kr. er vurdering på C.F. Møllers Allé 2C, st. th, 2300 København S.
Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.