Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE190615ESR147-259094

Borgmester Fischers Vej 2C, st

2000 Frederiksberg
Frederiksberg Frederiksberg, 227 (Byzone) Hotel/restauration/vaskeri/frisør
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår2014

Areal

Erhvervsareal216 m²

Resights giver dig alle oplysninger om ejendommen på Borgmester Fischers Vej 2C, st., 2000 Frederiksberg. Undersøg ejendommens seneste handelspris, offentlige vurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

På Borgmester Fischers Vej 2C, st., 2000 Frederiksberg finder du ejendommen. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 6,9 mio. kr., hvoraf grunden udgør 949.500 kr.

Fakta om Borgmester Fischers Vej 2C, st., 2000 Frederiksberg

Enheden er beliggende på Borgmester Fischers Vej 2C, st., 2000 Frederiksberg.

Egenskaber

Adressens primære bygning er bygget i 8 plan. Bygningens ydervægsmateriale er lavet af betonelementer, mens tagmaterialet består af tagpap med lille hældning. Den primære anvendelse af ejendommen er til hotel/restauration/service. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 22.931 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Industriejendommen er af det offentlige vurderet til 6,9 mio. kr., hvoraf grunden udgør 949.500 kr.

Ejerinfo

Ejendommen er officielt ejet af PLEJEHJEMSGRUPPEN AF 1960 A/S, der hovedsageligt beskæftiger sig med udlejning af erhvervsejendomme, mens OK-FONDEN er estimeret til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer ejendommen igennem ét holdingselskab. Fra den reelle ejer til industriejendommen er der et led. Den officielle ejer har i alt 31 ejendomme i porteføljen, som samlet set danner anlægsaktiver á 380 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Ulrik Agyeben Ahrendt-Jensen, der også fungerer som administrerende direktør. Ser man på den reelle ejer, så har OK-FONDEN i alt 43 ejendomme i porteføljen.

Ofte stillede spørgsmål

PLEJEHJEMSGRUPPEN AF 1960 A/S ejer Borgmester Fischers Vej 2C, st., 2000 Frederiksberg.

Den primære bygning blev opført i 2014 på Borgmester Fischers Vej 2C, st., 2000 Frederiksberg.

6,9 mio. kr. er vurdering på Borgmester Fischers Vej 2C, st., 2000 Frederiksberg.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis