kommunerne nedenfor.
Bøgetorvet 4A, tv
7323 GiveVia Resights kan du få alle informationer om lejligheden på Bøgetorvet 4A, st. tv, 7323 Give. Se lejlighedens sidste handelspris, ejendomsvurdering, areal, ejerinfo og meget mere.
På Bøgetorvet 4A, st. tv, 7323 Give findes lejligheden. Den 10. september 2014 fandt den seneste transaktion sted, da Nordland Estate ApS erhvervede sig lejligheden i en almindelig fri handel til en værdi á 5,2 mio. kr. Lejligheden er af det offentlige vurderet til 720.000 kr., hvoraf grunden udgør 75.300 kr.
Fakta om Bøgetorvet 4A, st. tv, 7323 Give
Ejerlejligheden ligger på Bøgetorvet 4A, st. tv, 7323 Give. Lejligheden fordeler sig på 3 værelser og har et BBR-areal på 97 m², hvoraf det hele er tinglyst.
Egenskaber
Lejlighedens primære bygning er bygget i ét plan. Bygningens ydervægsmateriale er konstrueret af mursten, mens tagmaterialet består af fibercement herunder asbest. Lejligheden benyttes hovedsageligt til helårsbeboelse. I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 935 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Seneste tinglyste handel er fra d. 10. september 2014, hvor værdiansættelsen af lejligheden var 5,2 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor Nordland Estate ApS købte lejligheden af FINN HOUGAARD ApS. Det giver en kvadratmeterpris på 3.898 kr. Ejerlejligheden er af det offentlige vurderet til 720.000 kr., hvoraf grunden udgør 75.300 kr.
Ejerinfo
Lejligheden er officielt ejet af Nordland Estate ApS, der fortrinsvist beskæftiger sig med udlejning af erhvervsejendomme, mens Nordland Holding Group ApS er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel i intervallet 90,000 %-95,000 % og ejer lejligheden igennem ét holdingselskab. Den officielle ejer besidder i alt 12 ejendomme i porteføljen, som samlet set danner anlægsaktiver á 21,3 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Inge Sofie Sørensen, der også fungerer som direktør. Kigger man på den reelle ejer, så har Nordland Holding Group ApS i alt 20 ejendomme i porteføljen.
Hvem ejer Bøgetorvet 4A, st. tv, 7323 Give?
Nordland Estate ApS ejer Bøgetorvet 4A, st. tv, 7323 Give.
Hvornår blev Bøgetorvet 4A, st. tv, 7323 Give bygget?
Den primære bygning blev bygget i 1974 på Bøgetorvet 4A, st. tv, 7323 Give.
Hvad er Bøgetorvet 4A, st. tv, 7323 Give værd?
Prisen var 5,2 mio. kr., da Bøgetorvet 4A, st. tv, 7323 Give senest blev handlet i 2014.
Hvad er Bøgetorvet 4A, st. tv, 7323 Give vurderet til?
720.000 kr. er vurdering på Bøgetorvet 4A, st. tv, 7323 Give.
Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.