Få alle oplysninger om Bakkefaldet 5, Fuglsø, 8420 Knebel på Resights. Undersøg ejendommens seneste handelspris, ejendomsvurdering, areal, ejerinfo og meget mere.
Ejendommen er placeret på Bakkefaldet 5, Fuglsø, 8420 Knebel. I 1971 blev ejendommen opført og har i dag et bygningsareal á 162 m² på en 14.722 m² stor grund. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 4,88 mio. kr., hvoraf grunden udgør 3,25 mio. kr.
Fakta om Bakkefaldet 5, Fuglsø, 8420 Knebel
Fritidsejendommen har et samlet bygningsareal på 162 m² og ligger på Bakkefaldet 5, Fuglsø, 8420 Knebel. Enheden er bygget i 1971 og befinder sig på en 14.722 m² stor grund. Ejendommen fordeler sig på 8 værelser og har et BBR-areal på 162 m², hvoraf det hele er tinglyst.
Egenskaber
Ejendommen er bygget i ét plan. I forhold til fritidsejendommens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er lavet af fibercement herunder asbest, mens tagmaterialet består af tagpap med stor hældning. Ejendommens hovedsagelige benyttelse er til fritidsformål (feriehus). Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 49.203 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Fritidsejendommen er af det offentlige vurderet til 4,88 mio. kr., hvoraf grunden udgør 3,25 mio. kr.
Ejerinfo
Ejendommen er ejet af DANMARKS LÆRERFORENING - DLF, der primært beskæftiger sig med fagforeningers aktiviteter. Den officielle ejer har i alt 2.750 ejendomme i porteføljen. Firmaets primære kontaktperson er Marianne Giannini, der også opererer som reel ejer.
Ofte stillede spørgsmål
DANMARKS LÆRERFORENING - DLF ejer Bakkefaldet 5, Fuglsø, 8420 Knebel.
Enhedens BBR-areal er 162 m² på Bakkefaldet 5, Fuglsø, 8420 Knebel.
Den primære bygning blev opført i 1971 på Bakkefaldet 5, Fuglsø, 8420 Knebel.
4,88 mio. kr. er vurdering på Bakkefaldet 5, Fuglsø, 8420 Knebel.