Gennem Resights kan du få alle oplysninger om lejligheden på Asylgade 7, st. 3, 5000 Odense C. Se lejlighedens sidste handelspris, ejendomsvurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.
Lejligheden ligger på Asylgade 7, st. 3, 5000 Odense C. Lejligheden er af det offentlige vurderet til 3,41 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,56 mio. kr.
Fakta om Asylgade 7, st. 3, 5000 Odense C
Ejerlejligheden ligger på Asylgade 7, st. 3, 5000 Odense C. Lejligheden har 3 værelser og er oplyst til et BBR-areal på 149 m², hvoraf 125 m² er tinglyst.
Egenskaber
Adressens hovedbygning er bygget i 4 plan. I forhold til ejerlejlighedens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er lavet af mursten, mens tagmaterialet består af tegl. Den primære anvendelse af lejligheden er til helårsbeboelse. I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 2.733 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Ejerlejligheden er af det offentlige vurderet til 3,41 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,56 mio. kr.
Ejerinfo
Lejligheden er officielt ejet af LILLEBÆLT GRUPPEN A/S, der fortrinsvist beskæftiger sig med udlejning af erhvervsejendomme, mens BELLING HOLDING ApS er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer lejligheden igennem ét holdingselskab. Fra den reelle ejer til ejerlejligheden er der et led. Den officielle ejer besidder i alt 107 ejendomme i porteføljen, som samlet set udgør anlægsaktiver á 152 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Jens Belling, der også opererer som direktør. Ser man på den reelle ejer, så har BELLING HOLDING ApS i alt 505 ejendomme i porteføljen.
Ofte stillede spørgsmål
LILLEBÆLT GRUPPEN A/S ejer Asylgade 7, st. 3, 5000 Odense C.
Den primære bygning blev bygget i 1927 på Asylgade 7, st. 3, 5000 Odense C.
3,41 mio. kr. er vurdering på Asylgade 7, st. 3, 5000 Odense C.